| sexlove a întrebat:

Vreau sa trimit si eu o scrisoare si nu prea stiu... vreau sa o trimit la un baiat la tara iar eu sunt din bucuresti si de exemplu adresa e asta Judetul Teleorman Comuna Galateni Sat Bascoveni deci pe plik scriu adresa asta si numele lui sau trebuie sa scriu in loc de sat, strada Bascoveni? si mai trebuie sa scriu altceva nu stiu expeditor ceva va rog sa-mi spuneti dau funda

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe partea unde închizi plicul trebuie să scrii adresa ta (expeditor), pe partea unde lipești timbrul tot acolo scrii și adresa lui (destinatar).
Pe plic scrii comuna, sat (tai strada de pe plic, dacă este unul tipizat).
Dacă nu te descurci ceri ajutor la personalul de la poștă.
Succes.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| JhoNutz a răspuns:

Angajatii de la posta de unde o sa trimiti au mai ajutat mii de fete care vroiau sa trimita scrisori.Toti dau dovada de profesionalism, asa ca cel imi bine este sa te duci acolo si sa intrebi pe cineva.

| addict a răspuns:

Deci la expeditor :numele tau
adresa:str cum ai zis tu sat:cum ai zis tu :jud:cum ai zis tu comuna cum ai zis tu
destinatar:marian vanghelie de exemplua si cod postal din jud telorman comuna bascoveni este 147151