| Ionela256 a întrebat:

Vreau sa va spun o poveste uimitor de dramatica si de romantica.Mai am putin de lucrat la ea, continuarea o voi publica pe blogul meu dar si pe TPU...
Va rog luati loc si luati-va niste seminte sau niste floricele.
Filmul incepe in 3, 2, 1, si!

Totul incepe cand Heleny, o fata frumoasa, blonda cu ochii verzi, pe fata careia se vedea cum bucuria si pacea domina.Intr-o zi se plimba printr-un parc de langa orasul in care statea.Era o mica padure unde ea obisnuia sa se plimbe sa admire natura si sa culeaga flori. Ea avea 14 ani si acum se pregatea sa dea examene speciale pentru la liceu.Afara vantul batea incet si cerul era de un albastru pur.Cand dintr-o data se aude un motor de masina si o frana brusca in spatele ei. Fara sa-si dea seama de ce se intampla, acel om o ia in masina si o loveste de cateva ori, pana ce rochia ei alba imaculata deja ajunsese ca o carpa. Dupa ce si-a batut joc de ea si a profitat de ea la maxim, a abandonat-o la margina drumului langa oras. Dupa mai mult de 30 de minute de stat in iarba groasa si inalta se trezeste si incearca sa-si ridice mana chinuita plina de vanatai si zgarieturi.Masinile treceau una dupa alta dar nici una nu oprea.Cand dupa cateva minute de stradanie, opreste o masina si iese din ea un barbat bine facut, inalt, cu niste ochelari negrii si cu o valiza in mana. Fata se lasa luata de el in masina.Nu dupa mult timp se trezeste in patul unui spital imbracata intr-o camasa alba si sub perfuzii. O asistenta intra in camera si ii da de mancare apoi intra acel barbat ce a adus-o la spital. O intreaba cu o cheama, iar ea tulburata si fara cunostinte uitase ce nume purta.Barbatul educat se prezenta spunand ca il cheama Mahomed, si ca este doctor de profesie. I-a povestit cum a gasit-o si ce crede el ca i s-a intamplat. El crede ca ea a fost rapita si batuta pana ce a ramas fara cunostinta.Chiar asa se si intamplase. Dupa aproape de 1 luna de trait impreuna, ea si-a amintit de fapt cum si ce s-a intamplat in acea zi in care a fost batjocorita.Isi aminti ca a fost rapita de un barbat si dusa intr-o masina unde se afla inca unul.Amandoi au dus-o intr-o camaruta din acea padure si si-au batut joc de ea, mai putin unul din ei care a mai lasat-o. Dupa ce si-au terminat treaba unul din ei ii spune celuilalt sa o omoare pentru ca politia sa nu afle. Cel rau i-a spus celui mai bun sa o impuste, iar pentru ca el sa creada ca de adevaratelea a impuscat-o, a tras un glont in podea exact langa capul fetei, iar aceasta a mimat durerea. Dupa aceea a luat-o si a lasat-o la marginea orasului pentru a veni mai incolo sa o ia acasa.Fratele rau ametit de bautura si putin fara minte a crezut ca a omorat-o.

Ajuns acasa dupa 10 ore de lucru, Mahomed parcheaza masina in curtea casei, intra in bucatarie incepe sa manance, iar apoi gaseste un bilet pe noptiera de langa bucatarie"Mi-am amintit acum cu s-a intamplat, tu si cu acel barbat v-ati batut joc de mine si de frumusetea mea de care voi nu aveati parte.Chiar daca m-ai salvat, tu ai facut un lucru nemaipomenit de urat. P. S:Ma cheama Heleny nu Anne cum imi zici tu."

Mahomed vazand asta a inceput sa-si faca griji. El facuse asta pentru fratele sau pe care il iubea chiar daca era asa de rau si de prost, dar el si-a dat seama la timp, inainte sa intre la inchisoare cu fratele sau la inchisoare. Dupa ce a plecat din camera aceea in care si-a batut joc de Heleny, a fost prins de politie, sub influenta etnobotanicelor si in stare de ebrietate si a comis si catevca incidente.

Mahmoed si-a dat seama ca Heleny poate fi in acea padure in care s-a intamplat totul, si ca incerca sa isi amiteasca familia ei, casa, totul despre ea. S-a dus in acea padure si a gasit-o intinsa pe jos si plina de sange.

A dus-o acasa si a ingrijit-o.Nu dupa mult timp, s-a trezit si a explicat totul de fata cu ea si a spus ca a regretat totul si ca s-ar fi omorat ca si-a batut joc de o fata asa frumoasa.

Ea a inteles si s-au gandit sa se casatoreasca in continuare.In Turcia, acolo unde erau ei, adolescentele se puteau casatorii de la varste fragede. Dupa 3 luni, Anne, cum ii zicea Mahomed, a descoperit ca ramasese insarcinata. Ii era rau si se simtea prost.Statea in pat in dimineata cand Mahomed a plecat la servici. A spus ca vine imediat si sa manance bine si i-a mai spus sa aiba grija de ea.Plecat,si ea singura in casa, incepe sa se plimbe si sa se uite pe niste poze, cand suna cineva la usa.Se duce grabita crezand ca este Mahomed, sotul ei intors de la munca.Cand deschide usa era insasi fratele sau, Bahtala, cel rau, ce se rasti la ea cu un cutit si ii spuse sa ii povesteasca tot ce s-a intamplat, cum de a ajuns la fratele sau bun. Ea a refuzat si i-a bagat cutitul exact in burta unde era copilul.Plina de sange apuca cutitul si i-l infige in inima. Dupa ce il omoara, incepe sa plange de ceea ce a facut si fara sa mai stea l-a ingropat in spatele casei.Il suna repede pe sotul ei si el vine acasa.Anne a ezitat sa-i spuna ca l-a omorat, i-a spus doar ca a venit peste ea si ca i-a bagat cutitul in burta. A dus-o de urgenta la spitalul particular la care lucra.Imediat a pansat-o si i-a dat niste pastile.In acea seara ramasese in spital, si visase foarte urat.Imediat dimineata a plecat la ea acasa.

Mahomed avea foarte mare grija de ea.

Dupa 5 luni

Anne mai avea putin si nastea cand a aflat ca are o fetita. S-au gandit ei si s-au gaditi sa-i puna numele Johana, dupa mama lui Mahomed, mama pe care el a iubit-o foarte mult.Intr-o seara ei stateau in pat si se gadeau cand Mahomed ii spune ceva ce ea nu stia:"Cand eram mici, la cateva luni, mama s-a dus cu masina din localitate, am avut un accident si pe Bahtala l-a pierdut si pe mine m-a gasit. Dupa ce si-a revenit din acel soc ca isi pierduse un copil, s-a gandit sa mai faca un copil caruia sa ii puna acelasi nume. Avand in vedere ca eram gemeni, ea se uita uneori la mine si isi amintea de el doar prin simplul fapt ca semanam.Nu mai apucase sa mai ramana insarcinata cand Bahtala a fost adus acasa murdar, needucat, incult, si ea s-a ocupat de el pana la moartea celei ce i-a dat viata.

Anne se simtea foarte prost ca stia ca fratele pe care Mahomed il iubea chiar daca era un nemernic era la 2 m sub pamantul din curtea mica a casei.

Continuarea-peste 2 saptamani

Va multumesc mult ca ati citit, cui i-a placut sa-mi spuna si voi da funda.

15 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Bai deci e interesanta povestea, sincerbig grin E asa mai de telenovela, dar mergehee hee Tu continua sa termini povestea si cine stie poate publici si vreo carte cevasmugsmug Si o sa mai auzim de tine>:d<

Ceao!:*

P.S: Sunt foarte curioasa sa aflu finalul.:$ Deci o sa continui sa citesc povestea!

| MissmysteriousS a răspuns:

Mie una mi s-a parut destul de interesanta,cum ai spus poti sa o bagi si pe blog,dar poti sa participi la un concurs ceva, ca se organizeaza multe de acest gen, cu siguranta vei castiga...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Mi-am luat semințe. :d

| pitikaaaa a răspuns:

Foarte dramatica povestea.si frumoasa in acelasi` timp:*.
bravo.happy.hei, lasa si tu blog`ul tau printr`un mesaj privat plzzbatting eyelashes thx:*

| DeNyyy a răspuns:

Da,intr-adevar povestea are ceva dramatic in ea.si romantic.este o poveste destul de frumoasa...cred ca o vei face splendida.love struck. vreau sa iti zic ceva.dar fara suparare.mai lucreaza umpiculet la exprimare.(nu dau exemple ca nu-i frumos).in rest.na ce pot sa zic... FELICITARI! ai imaginatiewinking

| MiyakoSaki a răspuns:

In unele parti de exagereaza enorm... unele nu au logica...dar e interesanta

| ioana996 a răspuns:

Woow nu pot crede chiar tu ai scris aceasta poveste? Este amazing! 1I love it as dori sa postezi cat se poate de repede mai departe...deoarece ma tii in suspans! oare Mahomed va afla de la Anne adevarul? ii va spune ca i-a ucis fratele? dabea astept continuarea! Te pup si succes in continuare!:*

| NuExista a răspuns:

Mai ai putina grija la gramatica si logica propozitiilor.In rest e super frumos.Mie mi-a placut.Bafta si spor la scris :*

| FlOwErPoWeR a răspuns:

Wowwwwwwwwwwwwww...
sa te faci scriitoare!
superba poveste! sa imi trimiti continuarea!
abia o astept:)

| davidwarner a răspuns:

Povestea e OK, dar trebuie corectata din punct de vedere gramatical si putin ajustata. De exemplu, prima fraza nu are predicat, se spune serviciu, nu servici. Incearca sa nu mai repeti cuvintele si, in plus nu prea esti coeerenta si cititorul se pierde in fraze. Aaa... si inca o intrebare: Cum a putut Anne ranita sa in ingroape pe Bahtala? Unde mai pui ca daca a injunghiat-o ar fi pierdut copilul.
Sper sa nu te superi incerc doar sa te ajut. Succes la continuarea povestii!

| marina11 a răspuns:

Mi-a placut mult de tot...tu ai scris`o?

| Fluturemov a răspuns:

Interesant smug

imi place. funda? smug

| passenger a răspuns:

E frumoasa, dar trebuie ajustatawinking

| OaNaツ a răspuns:

Super frumoasa povestirea, continua tot asa.

| notmyname012 a răspuns:

E splendida sa o continui te rog frumos. nu ma intereseaza asa mult funda dar daca vre uh...