| Aleksandra_9210 a întrebat:

Vreau si eu cateva statusuri despre prietenie, si citate. dau fundita :* scuzati categoriaa.

Răspuns Câştigător
| Danoninooo a răspuns:

blushing pe astea la ador eulove struck sper ca iti plac sunt mai noiblushingX

4 răspunsuri:
| Danoninooo a răspuns:

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri; o inimă în două suflete.

Prietenia este atat de greu de descris in cuvinte, incat te simti dezarmat in fata miilor de ganduri pe care le nutresti fata de acest concept. Cu toate acestea, atunci cand te gandesti la un prieten este imposibil sa nu constientizezi trainicia acestei notiuni.

Prietenia adevarata este ca o floare rara, asa cum prietenul adevarat... este cel care te accepta asa cum esti si te ajuta sa fii mai bun. Nu-mi trebuie multi prieteni, imi este de ajuns chiar si un singur prieten adevarat pentru ca el...

Prietenia este exprimarea sinceră şi fără rezerve a gândurilor şi simţirilor tale în faţa unei alte făpturi omeneşti, sinceritate totală şi dezinteresată în viaţa lăuntrică cea mai intimă, ca o încercare de retrăire în profunda simpatie a unei alte fiinţe omeneşti.

Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

| Danoninooo a răspuns:

Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

Prietenia este exprimarea sinceră şi fără rezerve a gândurilor şi simţirilor tale în faţa unei alte făpturi omeneşti, sinceritate totală şi dezinteresată în viaţa lăuntrică cea mai intimă, ca o încercare de retrăire în profunda simpatie a unei alte fiinţe omeneşti.

Prietenia este o plantă cu creştere lentă şi trebuie să îndure şi să reziste la şocurile adversităţii înainte de a fi îndreptăţită la acest apelativ.

Prietenia constă în a şti că ai un ajutor în plus şi un necaz mai puţin.

| D3Dulici a răspuns:

Ea mi`e ca 0 sora,blushing ne intalnim la scoala la aceiasi ora.laughingAvem idei fixedevil, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput.:X
te uiti insistent. vrei sa ne gasesti un defect.Nu te supara frate noi nu suntem la fel ca toate!

Prietenia dintre noi n’o lasam sa piara, sa fie ca un vis frumos al anilor de scoala. :X

Si totusi tinea la ea, indiferent cum se purta. ♥

Da, sunt nebuna, am nebunii in cap, am 16 ani de experienta sa te fac!

| XteoX a răspuns:

A shoulder to cry on
ears to bend
money to borrow
clothes to lend
friday night hangouts
2am calls
everywhere togheter
always and forever best friends

Un soare untro mie de planete
O luna printre o mie de stele
O mie de gaduri in doar 2 cuvinte
Te iubesc happy
Astea sunt, sper s ate ajute