| MeGustaaaaa a întrebat:

Vreau si eu niste muzee, parcuri etc. din Sibiu.Stiti, atractii asa, mai demne de excursii. Funda!:X

1 răspuns:
| adorciocolata a răspuns:

Poti vizita muzeul Bruckhental, podul Minciunilor, vestigiile vechilor bresle, catedrala cu cea mai mare orga din tara, muzeul civilizatiei traditionale ASTRA, piata Mare, piata Mica, piata Huet, Gradina Zoologica, Biserica Dintre Brazi etc. Este un oras foarte frumos. Am fost in Sibiu si mi-a placut foarte mult. Sper sa-ti placa si tie. Daca vrei mai multe obiective turistice, intra pe: http://ro.wikipedia.org/wiki/Obiective_turistice_%C3%AEn_Sibiu
Sper ca te-am ajutat!