| Andreiu68 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi cu o problema importanta pentru mine: Eu am aproape 18ani si de-a lungul unui an, am dat unor prieteni din cartier 800lei(i-am dat treptat.azi 100, peste 2 luni 50lei si tot asa, pana cand eu nu am mai avut nici un ban). Acuma prietenii acestia nu au de unde sa imi dea banii! Daca mi-i da cam in 2ani ii pot recupera.Acesti prieteni mai baga la pacanele, la pariuri si scot cate 1 milion, 2 si le spunbig grina-mi si mie macar 50 de lei din datorie, si eu nu ca nu dau ca dupa am ghinion, sau lasa ca iti dau maine ca nu stiu ce rude vin la mine din Italia si imi dau bani.Stiu ca am fost prost ca le-am dat bani, dar sunt tovarasi cu ei de mici, aveam 7-8ani si mai ales s-au jurat pe mama ca o sa imi dea banii inapoi, dar cand nu au spus.Cum as putea sa fac ca sa imi dea banii inapoi?

3 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ii poti presa.
Dar e posibil sa inceapa sa te evite si sa nu-ti mai vezi banii.

| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu iti sunt prieteni daca procedeaza asa. Te vor duce cu vorba pana ai sa te plictisesti tu sa le mai ceri banii.

| MistretulPufos a răspuns:

Sper ca ai invatat ca nu e bine ce ai facut si sper sa inveti din aceasta greseala, cat despre prietenii tai, nu prea cred ca o sa iti mai dea banii inapoi...sau poate ca o sa-ti dea, daca ii inebunesti