| ♥✖nYkO✖♥ a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste, de despartire, de prieteniebig grin.care stie?love struck:Xlove struck

3 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

De prietenie :

E tot ce ne ramane in suflet ravasit cand prietenul/prietenii cel/cei bun/buni ne joaca farse.

Cazi pe pamant impinsa de o falsa prietenie :-

| daii a răspuns:

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata si'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija de viata ta nu de-a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"
"De ce oare vb tu despre mine? de ce oare ma pui la un loc cu tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeşte atunci când toţi te dispreţuiesc iţi este prieten adevărat!"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"
"Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis."
"Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata"
" Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!"
"Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?"
"Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?"
"De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!"
"Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"
"Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii iubesti…Te ignora…Zambeste sa simta indiferenta ta…"
"Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa. a fost pentru. ca n’am vrut!"
"Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…"
" Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte."
"Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi."
"Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta."
"Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…"
" credeam ca ma iubesti, credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, de-ar fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum, ar fi un alt inceput sau s-ar alege scrum..."
Stii, toate noptile tarzii. S-au stins cand tu mi-ai spus. Ca stai cu mine orice ar fi...
O sa am mereu acel Ceva pe care ti`l doresti tu.si nu-l mai are ALTCINEVA.
Imi place cum ma privesti, imi place cum imi zambesti, imi place la nebunie cand bati apropouri ca ma iubesti
Sunt tot mai rezervata in cuvinte! azi nimic nu mai e ca inainte.Detalii nu ma obosec sa tin minte.Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte.
Vorbim la telefon si iti spun ca imi este bine` Te mint! bine imi e doar langa tine
Priveste'o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, tot ce'si doreste e sa poata sa ierte
Acum preferi sa plangi, decat sa-ti ceri iertare.Desi tot ce te-a durut.acum te doare si mai tare

by daiiwinking

| Sayakoo a răspuns:

Buna. Uite cateva:
1. - Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
2. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
3. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
4. -Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
5. Plang de durere … sunt singura si trista si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …
6. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …
7. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
8. Vezi tu….nu pot sa te uit…fiindca te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor…
9. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu.
10. Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez.
11. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"
12. Încrederea şi fericirea au fost doar cuvinte mari. iubirea noastră clasică a murit cu lăutari
13. In ochii mei plânşi nimic nu are preţ acum. vreau să ne despărţim şi să ne vedem de drum
14. Nu conteaza cat ma iubesti... atata timp cat te prefaci!
15. E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
16. Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
17. Ai pierdut un diamant in timp ce erai prea ocupat sa colectionezi pietricele.
18. Toti din jurul meu imi vand complimente, dar nimeni nu stie sa-mi ofere si sentimente.
19. Daca as avea curajul sa iti sp ca inca tin la tine daca as avea curajul sa iti sp ca inca ai un loc in gandul, sufletul si inima mea pentru ca u esti baiatul la care am tinut cel mai mult.si ori cat as incerca nu voi putea uita atat de usor tot ce a fost
20. Crezi ca-mi pasa ce ai? Oricum nu te respect. ai ambalaju` misto. da` continutu` e infect
21. De ce sa plang? suflete si inimi stiu si eu sa frang!
22. Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
23. Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
24. Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.
25. invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
26.Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!
27. "Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor... Mor incet...simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."
28.Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?
29. Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. "
30. Incearca sa razi si tu de viata...nu lasa numai viata sa rada de tine."
31.Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
32. • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea
33.
• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •
34? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?
35. `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
36. Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.
37. cuvintele sunt surde... acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu v`or fi momente sa n-am argumente!"
38.Nu mai sunt copil cu slabiciuni de alta data... acum sunt slabiciunea altora... cu caracter de piatra.
39. De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim?
40. Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Sper sa-ti fi placut :X fundita puppy dog eyes?