| xoxogossipgirl30 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de prietenie pentru facebook, pentru bff, pentru fete:* va rog foarte foarte foarte frumos:* Dau fundita

Răspuns Câştigător
| raduconstantin11 a răspuns:

Si-amintesti cand eram mai mici si ne-am jurat ca impreuna vom avea tOt ce-am visat;x

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea. Te adOr [ ] ..."

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥ !""

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel,langa tine;x;X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…;xXM-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>;D

Prietenia nu tine de mOda.nu e ceva ce se pOarta dOar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde.este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata. ;x

at cand cazi;eu.O sa t ajut sa t ridici.cand simtzi ca iti e greu.voi fi mereu aici.cand tOata lumea.te va respinge.eu .voi fi aprOape d suflethul tau >;d

peste t0ate O s` trecem q capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus

Nu tOate lucrurile ne vOr merge bine.dar vOm trece peste tOate amandOua.tu si cu mine.;x;x;x

Tot ce ai auzit de nOi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe nOi sa-ti aratam cum suntem de fapt ;X

Spune`mi mie ce prObleme ai ca te inteleg... sh eO am trecut prin multe pOate reusesc sa leg O intamplare de alta sh sa realizez k nOi am fOst facute ca sa traim aman2;xX

Aş vrea să ţină capul sus tOate prietenele mele ,Să ştie k la greu o să fiu şi eu cu ele!

``Spun tot ce-mi da prin cap.Chiar cand ai vrea sa tac.``;x!

Love me or leave me !

Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost... Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!

Barbatii sunt ca pantofii, cei frumosi te costa

Cenusareasa e dovada ca o pereche de pantofi iti poate schimba viata !

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

Hai pleaca-n p*la mea,du-te,ca nu te mai retin .//

Imi spui ca ai inteles ,si acum ti'e dor Dar sa uit cat ai gresit nu imi e usor Si cum sa te iert...am sufgletul gol...

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!"

Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci

o vezi?nu e trista,chiar deloc.zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine.dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi

În trecut toate au dispărut, o luăm de la.nceput și mergem înainte.

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK

`You are my light in the dark``You are the beating in my heart``But that is not enough``Will I ever be by your side``"

`[TOt ce`am vazut]`[tOt ce`am facut]`[tOt ce`am simtit]`[a fOst pentru ca te-am iubit]`

```Sunt dOar un Om```Un viSatOr```Ce te iubeSte enOrm```[]

. NiciodaTa Nu SpuNe Niciodatha`. Nici IntotdeauNa`. Dar Spune`i ca il Iubesjti Ca NiciodaTa Si Pentru totdeauNa

"__Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine_sunt cuvinte care inima mi-au frant.___acum stiu ca`n noptile senine_uneori si ingerii mai plang

"Inca de mici ne naStem pentru a iUbi*Astea'S cele mai frumOase momente ale vietii*Cand Se va intampla inSa nu vei Stii*Ii vei Spune dOar atat:"

"[]Undeva te pastrez mereu in inima mea,Sti ca nu te pot uitaa,Am sperat ca-mi vei da toata dragostea ta,Dar eu un te pot avea[]"

"[[De ce crezi ca daca ar fi ceva,te-as iubi mai putin?] x

`I'll be half a life until you come back :]"

`[De dragul taU fac orice Si nu reGret]

____[Nu`mi spune mie ca suferi]____[Si ca treci printr`O pasa trista]____[Daca`ti plange inima dupa mine,]____[Inghite`O batista!]____`

E tarziu sa-mi ceri sa fiu cea de ieri!

Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt.

Si daca el nu`o sa-mi mai zica noapte buna.si nici pe strada nu`o sa-mi mai zica buna.am prietene sa-mi zica FATA,ESTI DE O 1000 DE ORI MAI BUNA

BFF

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie?N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

.Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`
.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt ;X
.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ meReu`!>>. THe yUbesk`! >

.Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste,ea ma`ntelege ! Ea e sora mea si mi`o dovedeste ! Te iubesccc "
Tu esti prietena mea,eu sunt prietena ta.De 8 ani nu ne-am certat,de 8ani am fost alaturi una de cealalta.Cu tine am ras prima data,cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec , Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:k cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

.Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru t0ata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nev0ie apar, s` vezi tuu`, raman d0ar niste p0ze aruncate`n sertar

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

✿ Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine ✿

✿ Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei ✿

✿ Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare... ✿

✿ Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat ✿

✿ Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. ✿

✿ Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. ✿

✿ Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. ✿

✿ Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. ✿

✿ O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. ✿

✿ Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. ✿

✿ Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata. ✿

✿ Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. ✿

✿ Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. ✿

✿ Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. ✿

✿ Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

✿ E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. ✿

✿ Friends are forever. Boys are whatever ✿

✿ Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine ✿

✿ Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau. ✿

✿ Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii ✿

Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind urland de fericire
Sa spuna ca putem sa o luam de la capat
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Astazi cazi,te ridici,maine-ti trece
Iti amintesc ca unde-s 2 puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot,
Ca o prietenie trece si prin FOC.

Acum am crescut si tot mai mult ne-am apropiat
Am realizat ca esti un prieten adevarat
Niciodata nu ai uitat sa fi langa mine
Si eu voi fi la fel langa tine!

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,
Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii
De azi si totdeauna, prieteni vei avea,
La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla!

chiar daca distanta ne desparte...noi ramanem prietene si orice s-ar intampla nu ne vom certa

nu trebuie sa fii langa mine caci in gandul meu esti prezenta mereu si oriunde merg eu acolo mergi si uh

friend forever

Si oriuNde am Fost.ea mA insotzit.Si orkE Am facUt . ea Ma sFatuit!

Si pentru K lumea E rea...noi Mereu imPREuna vOm luPta

sulioala mea...Va fi Bn.si Vei vedea...KAND de FERiCire vei uRla:

o iUbesc pentru K e de mik prietena mea
O iubesc pentru ca ma inVatat sa zambesc
penTru cand lacrimile imi Stergia
pentru cand impreuna ne distram...
te iubesc surioara mea

si daca Tarfele ne barfesc.noi radem .si inaiNte mergem...Fink impreuNA trecem prin tot

orkE ar fi.Orke ne Ar opRi.noi ne lOm de Mana si zamBind inainte PasiM...

Si cand impreuNa beam.si Knd fostul iL inseLam.O facem imprEuna.Fink suntem ceLE mAI BUnE.te iubesc

• De fieCare DaTha` CanD mi-a fOsTh` maI Greu.IntOthdeauNa Langa mIne a fOsTh` Mereu.De fieCare DaTha` CanD Am SuferiTh` . NumaI Ea Si Dumnezeu M`au InGrijiTh` ! "

DaCa`aSh` puTea . I`aSh` Da ParThe` Din Mine Vreau s`O vaD ZambinD . UrLanD De feriCire ! . "

>>♥De fiecare data cand iti voi vorbi urat,cand ma voi supara aiurea,cand
nu o sa vreau sa te ascult…sa.ti amintesti ca totusi,prietenia noastra
nu.i formata din simple cuvinte. ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!>• N`am averi . am doar prieteni . Care ma` suna` sa-mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna ! • >Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată. >Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau!>Totu`i mai usor atunci cand sunt cu ei,
Doar cu ei, cu prietenii mei
Ii numar pe degete ca sunt putini ca ei
Raman cu ei, cu prietenii mei>Doamne, cum as putea sa-ti multumesc
Pentru prietenii pe care mi i`ai dat
Oare lor as putea sa le multumesc
ca-mi sunt prieteni cu adevarat
Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !
Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma,prietenia noastra va ramane peste timp ! .sper ca te-am ajutat

| xoxogossipgirl30 explică (pentru raduconstantin11):

Multumescc mult:*love struck imi plcccccccclove struck

10 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Cu placerelove strucklove strucklove struck

| ela23nice a răspuns:

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Cucta_Nicoleta_1985 a răspuns:

Un prieten adevarat :d iti vede prima lacrimalove struck o sterge pe a doua si o opreste pe a treia

| Cucta_Nicoleta_1985 a răspuns:

Un prieten adevarat :d iti vede prima lacrimalove struck o sterge pe a doua si o opreste pe a treia!

| Ghiorghita_Madalina_1993 a răspuns:

As dori si eu mesaje de prietenie va rog foarte mult