| Danielita a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri despre prietenie dar si statusuri amuzante. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ViseColorate_6532 a răspuns:

• Ea nu e ca resul. Ea e pur si simplu` ea!love struck
• Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
• Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si ii voi face eu pe ceilalti 99 pentru tine.:*
• Si daca mama nu ne-a facut surori, a stiut dc, pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene.love struck
• Atunci cand am avut nevoie de`o mana care sa ma ridice, am primit cate una de la fiecare dintre voi si mi-am dat seama ca sunteti toate, prietene adevarate.love struck
• Ele sunt langa mine cand problemele sunt multe. Si tot ele sunt singurele care au rabdare sa ma asculte. Va iubesc si punct. :*
• Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile
• Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti
• Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
• Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!
• Ca impreuna trecem peste tot. Ca o prietenie trece si prin FOC.
• Si ne-am promis ca daca una cade, cadem amandoua!
• Si poti sa`mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii meilove struck.
• Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!
• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana love struck
• Si ce daca lumea`i rea, ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
• Nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit
• Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta`ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta`ma. Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni, cauat`ma. Promit sa tac oricat vrei. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund, incearca sa ma gasesti, poate am eu nevoie de tine atunci.
• Peste toate trecem cu capul sus • Ne avem una pe alta • Asta`i mai presus. • love struck
• Cand sunt fetele cu mine, uit de toate si mi`e bine
• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu.
• Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.
• Stiu sigur ca daca n`ar mai fi ele, n`as mai fi nici eu. love struck
• Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii`love struck! •
• Nu suntem niste fete oarecare • Poti sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! • love struck
• Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput! • [:X]
• Urme de talpi pe nisip, muzica nebuna pana la rasarit, nopti albe si zile cu soare, pe toate le-am trait doar cu voi la marebatting eyelashes
• Sunt corectata atunci cand mai fac cate`o prostie. Asa am invatat sa pun pret pe prietenie.:X
• A scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume.
• M`ajuti sa trec peste momentele grele. Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele melelove struck
• Voi sunteti tot ce`am mai bun si mai sfant!
• Sa`ti aduci aminte ca fetele ca noi nu plang :*
• Surioara ta iti vrea bine, intra si`n foc pentru tine. In orice zi din viata, fi sora pentru mine, n`o sa`mi iubesc copii, cum te iubesc pe tine.love struck
• Lasa`ma sa-ti fiu aproape. Sa te fac sa uiti de toate. Daca ai nevoie stii ca sunt aici. Striga`ma si vin, nu`ti face griji.
• ti-am zis d`atatea ori, ti-am zis mereu, stii bine. Iti multumesc mult ca esti mereu, mereu langa mine love struck
• Stie sa`mi fie o buna prietena fara sa fii facut cursuri speciale.love struck
• Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana >big grinbig grin <
• Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi! love struck
• Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine. happy
• Fie ca am plans sau ca am zambit mereu am fost de nedespartit •
• Tu ai fost singura care mereu, mereu m`ai ajutat. M`ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m`au innecat.
• Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandoua: tu si cu mine. love struck
• Ea mi`e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput.
• Prietenia nu se scrie pe o foaie de hartie ci pe`o inima curata ca sa nu fie uitata :X

6 răspunsuri:
| ViseColorate_6532 a răspuns:

 Ea nu e ca resul. Ea e pur si simplu` ea!love struck
 Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
 Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si ii voi face eu pe ceilalti 99 pentru tine.:*
 Si daca mama nu ne-a facut surori, a stiut dc, pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene.love struck
 Atunci cand am avut nevoie de`o mana care sa ma ridice, am primit cate una de la fiecare dintre voi si mi-am dat seama ca sunteti toate, prietene adevarate.love struck
 Ele sunt langa mine cand problemele sunt multe. Si tot ele sunt singurele care au rabdare sa ma asculte. Va iubesc si punct. :*
 Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile
 Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti
 Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
 Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!
 Ca impreuna trecem peste tot. Ca o prietenie trece si prin FOC.
 Si ne-am promis ca daca una cade, cadem amandoua!
 Si poti sa`mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii meilove struck.
 Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!
 Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana love struck
 Si ce daca lumea`i rea, ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
 Nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit
 Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta`ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta`ma. Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni, cauat`ma. Promit sa tac oricat vrei. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund, incearca sa ma gasesti, poate am eu nevoie de tine atunci.
 Peste toate trecem cu capul sus • Ne avem una pe alta • Asta`i mai presus. • love struck
 Cand sunt fetele cu mine, uit de toate si mi`e bine
 Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu.
 Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.
 Stiu sigur ca daca n`ar mai fi ele, n`as mai fi nici eu. love struck
 Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii`love struck! •
 Nu suntem niste fete oarecare • Poti sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! • love struck
 Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput! • [:X]
 Urme de talpi pe nisip, muzica nebuna pana la rasarit, nopti albe si zile cu soare, pe toate le-am trait doar cu voi la marebatting eyelashes
 Sunt corectata atunci cand mai fac cate`o prostie. Asa am invatat sa pun pret pe prietenie.:X
 A scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume.
 M`ajuti sa trec peste momentele grele. Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele melelove struck
 Voi sunteti tot ce`am mai bun si mai sfant!
 Sa`ti aduci aminte ca fetele ca noi nu plang :*
 Surioara ta iti vrea bine, intra si`n foc pentru tine. In orice zi din viata, fi sora pentru mine, n`o sa`mi iubesc copii, cum te iubesc pe tine.love struck
 Lasa`ma sa-ti fiu aproape. Sa te fac sa uiti de toate. Daca ai nevoie stii ca sunt aici. Striga`ma si vin, nu`ti face griji.
 ti-am zis d`atatea ori, ti-am zis mereu, stii bine. Iti multumesc mult ca esti mereu, mereu langa mine love struck
 Stie sa`mi fie o buna prietena fara sa fii facut cursuri speciale.love struck
 Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana >big grinbig grin <
 Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi! love struck
 Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine. happy
 Fie ca am plans sau ca am zambit mereu am fost de nedespartit •
 Tu ai fost singura care mereu, mereu m`ai ajutat. M`ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m`au innecat.
 Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandoua: tu si cu mine. love struck
 Ea mi`e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput.
 Prietenia nu se scrie pe o foaie de hartie ci pe`o inima curata ca sa nu fie uitata :X

| mariusik2012 a răspuns:

"epilez gaina pe picioare"; "dresez mouse-ul"; "Ma uit la luna, te vad pe tine, ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit in departare, te vad pe tine, DA` da-te naiba din fata mea odata!"; "In Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!";! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata... " laughing

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Pytyc a răspuns:

Prietenie:
Voi fi mereu alaturi de tine
Voi fi mereu la greu si la bine
Ai fost si vei ramne un frate pentru minebig hug

Nu ceda.Nu`s toate in favoarea ta!
Hai fii tare stii ca sunt aici sa te ridica in picioarewinking