|

Vreau si eu niste statusuri.

Si triste si de dragoste orice gen

Plz sa nu fie ceva in gen : sunt sucara si`mi sta bine sau ceva in genlaughing adica nu d coca sau pitzi

8 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,...2007 - 13398 + Vezi răspunsul întreg

7 răspunsuri:
| a răspuns:

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu .Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe jarwinkingO ard in mod bizar ca bomba in buzunarwinking Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece ... asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

niciodata nu e prea tarziu ! t0ate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu ! cand toti prefacutii se prefac ca stiu . ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa,doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum.poate am pierdut ce aveam…ptr altcva mai bun

Nu inghit in sec .Inghit in demisec .Urmatoarea lege o astept direct . Ma exprim sa intelegi mesajul . Eu nu-s mata sa-mi cenzurez...2006 - 2104 + Vezi răspunsul întreg

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Statusurile cam toate sunt pitzi si coca in general...rar gasesti unul sa nu fie. Compune tu un status dupa cum te simtiwinking

| a răspuns:

Tu baga la cap si nu te teme...mai bine mai tarziu decat prea devreme!

Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing.

niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând... Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x."

"Intr`un final, neashteptat... Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating..."

Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare. :-x."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire... Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... whistling."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab! happy."

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.batting eyelashes."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ♥"

"♥ Poti sa ajungi...2007 - 2154 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

In my dream you are mine, but in My life you are a dream.
When life put you in tought situations don't say "Why me?", just say "Try me".
My worst enemy is my heart because it's mine but beats for you.
Who says nothing is impossible? I've been doing nothing for years.
Roses are red/ Violets are blue/ God made me sexy/ But what the hell happend to you?
Let your smile change the world but don't let the world change your smile.
Learn from your mistakes... And do them again perfectly.
When life gives you 1 hundred reasons to cry, show life a thousand reasons to smile.
SMILE. Why? Because you can.
Whatever you do, good or bad, people will always have something negative to say.
You'll never know how strong you are... until beeing strong is the only chance you have.
I don't care!
I'm smilig because I have no idea what's going on big grin
How can I "Believe" when in the middle of believe was the word "LIE"?
Your friend is the one who knows all about you, and still likes you. tongue
If we really learned from our mistakes, I'd be a freakin' genius by now.
Make one person happy each day. Even it's yourself.
A fake smile can hide a million tears.
Legends never die. I'm a living example.
They laugh because I'm DIFFERENT. I laugh because they're the SAME.
Sometimes all you can do is laugh, to keep yourself from crying.
Everyone wants happiness, nobody wants pain. But you can't have a rainbow whitout rain.

| a răspuns:

Sunt pierdut intr-o lume pustie si rece, te caut de atata timp si sunt la capatul puterilor, nu-mi doresc decat un coltisor caldut care sa ma ocroteasca si sa ma alinte, te rog, te rog, deschide-ti inima!
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…
Ai castigat sau ai pierdut, Nu te oprii din drumul inceput. LUPTA! Sperand ca intr-o zi tot ce doresti se va-nplinii. Regreta doar timpul pierdut tot ce puteai sa faci si…….na-i facut!
Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.
Eu ador randurile asteahappy

| a răspuns:

La un search pe Google:
http://www.google.ro/......http?/

Si fara suparare dar opinia mea e ca toti care pun ststusuri de pe net sau ststusuri aste ciudate de gen: "Te-am iuit si te voi iubi...lalala" sunt cocalari si pitipoance!
***Doar parerea mea***

| a răspuns:

I don't need a doctor...I need you to bring me back to life!