| chp a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri.
Si triste si de dragoste orice gen
Plz sa nu fie ceva in gen : sunt sucara si`mi sta bine sau ceva in genlaughing adica nu d coca sau pitzi

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate sad

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde ... s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi ...
Am invatat ca poti continua inca mult timp ... dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu . nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important ... fi foarte atent la asta ... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

nu-ti visa viata,traieste-ti visele

Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

Oare cand voi putea sa te mai strang din nou in brate? Nici eu nu stiu si incerc sa nu ma mai gandesc prea mult la asta. Felul in care ai aparut in viata mea a fost un miracol. Parca stiai ce viata trista am avut si ai venit sa ma salvezi. Nu mai credeam in iubire, nu mai speram sa gasesc fericirea, eram in intuneric? Si atunci ai aparut tu. Nici nu am realizat cand m-am indragostit de tine, probabil din prima clipa. Ingerul meu tu ai facut lumina acolo unde era intuneric, ai adus fericire acolo unde era doar tristete si durere. Esti atat de departe incat ma intristez la gandul ca poate nu ne vom mai vedea niciodata. Numai eu stiu cat m-am rugat la Dumnezeu sa te protejeze si sa te aduca din nou aproape de mine. Mi-e frica, fara tine nu as sti cum sa traiesc.Tu nu stii prin cate a trebuit sa trec fara tine alaturi. Toata lumea imi spunea sa renunt la tine, ca esti departe, ca nu ma iubesti si doar te joci cu mine. Toti credeau ca mesajele vor inceta, comunicarea noastra va inceta. Dar inca cred ca esti cel mai de pret lucru pe care l-am avut in viata. Te iubesc din tot sufletul meu si oricat de greu va fi voi rezista. Esti ingerul meu si vei fi mereu.

ia'ma de mana . hai sa trecem peste toate impreuna .

@ de mult eu nu mai cred in povesti oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

@ As vrea sa cred , sa pot visa , sa te aduc de partea mea . as vrea ca timpul sa'l opresc ,sa'ti spun de fapt cat te iubesc !

@ o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin , ptr ca atunci am nevoie cel mai mult .

@ minte'ma ca ma iubesti , te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta !

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi.Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi De parca tzi.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferitzi totushi ne potrivim Shi am stat unul langa altul cand totzi vroiau sa ne despartim.

Nu intzelegi ca daca vreau sa te inshel.O poth face cu primu' care.mi iese.n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Shi poate crezi ca gresesc E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V.a intzelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiath care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Shi ashtept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi
Le portzi in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simtzi
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut
Sperantza n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul ,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

7 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Statusurile cam toate sunt pitzi si coca in general...rar gasesti unul sa nu fie. Compune tu un status dupa cum te simtiwinking

| ThePwner a răspuns:

La un search pe Google:
http://www.google.ro/......http?/

Si fara suparare dar opinia mea e ca toti care pun ststusuri de pe net sau ststusuri aste ciudate de gen: "Te-am iuit si te voi iubi...lalala" sunt cocalari si pitipoance!
***Doar parerea mea***

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Sunt pierdut intr-o lume pustie si rece, te caut de atata timp si sunt la capatul puterilor, nu-mi doresc decat un coltisor caldut care sa ma ocroteasca si sa ma alinte, te rog, te rog, deschide-ti inima!
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…
Ai castigat sau ai pierdut, Nu te oprii din drumul inceput. LUPTA! Sperand ca intr-o zi tot ce doresti se va-nplinii. Regreta doar timpul pierdut tot ce puteai sa faci si…….na-i facut!
Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.
Eu ador randurile asteahappy

| UndiscoveredSoul a răspuns:

In my dream you are mine, but in My life you are a dream.
When life put you in tought situations don't say "Why me?", just say "Try me".
My worst enemy is my heart because it's mine but beats for you.
Who says nothing is impossible? I've been doing nothing for years.
Roses are red/ Violets are blue/ God made me sexy/ But what the hell happend to you?
Let your smile change the world but don't let the world change your smile.
Learn from your mistakes... And do them again perfectly.
When life gives you 1 hundred reasons to cry, show life a thousand reasons to smile.
SMILE. Why? Because you can.
Whatever you do, good or bad, people will always have something negative to say.
You'll never know how strong you are... until beeing strong is the only chance you have.
I don't care!
I'm smilig because I have no idea what's going on big grin
How can I "Believe" when in the middle of believe was the word "LIE"?
Your friend is the one who knows all about you, and still likes you. tongue
If we really learned from our mistakes, I'd be a freakin' genius by now.
Make one person happy each day. Even it's yourself.
A fake smile can hide a million tears.
Legends never die. I'm a living example.
They laugh because I'm DIFFERENT. I laugh because they're the SAME.
Sometimes all you can do is laugh, to keep yourself from crying.
Everyone wants happiness, nobody wants pain. But you can't have a rainbow whitout rain.

| doroteea a răspuns:

Tu baga la cap si nu te teme...mai bine mai tarziu decat prea devreme!

Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing.

niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând... Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x."

"Intr`un final, neashteptat... Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating..."

Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare. :-x."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire... Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... whistling."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab! happy."

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.batting eyelashes."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ♥"

"♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ♥"

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag love struck blushing"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. straight face oh go on! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori love struck! Dar numai tradafirii imi dau fiori love struck! blushing. whistling. ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad.♥"

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti love struck! ♥"

"♥ Stii si tu, au trecut momentele...Doar eu si cu tine love struck Ia spune, iti mai aduci aminte? love struck. ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Sper ca iti plac:X

| madalyna a răspuns:

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu .Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe jarwinkingO ard in mod bizar ca bomba in buzunarwinking Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece ... asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

niciodata nu e prea tarziu ! t0ate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu ! cand toti prefacutii se prefac ca stiu . ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa,doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum.poate am pierdut ce aveam…ptr altcva mai bun

Nu inghit in sec .Inghit in demisec .Urmatoarea lege o astept direct . Ma exprim sa intelegi mesajul . Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios.Spui ca am tinte prea mari.Ce gresesc?Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza,Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

Eu traiesc.Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai !

"`. Chiar de-ar fi greu . Tot as zambi! De-as fi plina de probleme . Tot as glumi! Pentru Ca stii . viata E grea si lumea e rea! . Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau,uita noptile cu mine,uita si sarutul meu!

• Pr0fita d` fiekre clipa.ca`n fiekre paradis exista cate`o ispitalove struck

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor !

♥Inchisa`ntre patru pereti . Aud` km` singur tu te certsi `!Regrete, lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine , asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[devil]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste,Asculta dar nu crede,Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restu la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vre-o zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tne, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta !

Stii ca nu stau dupa noroc . Si daca vreau sa iasa fum . Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta .Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca ptr un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios . Parfum in aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie! •" ;D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.

Vezi tu ? Momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur !

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da ... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta ! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I don't need a doctor...I need you to bring me back to life!