| Marius44467447 a întrebat:

Vreau si eu o parere de la voi
Ok deci eu stau intr-un cartier din Ploiesti si suntem un grup de prieteni ( cei din cartier ). Noi am trecut prin multe impreuna si am facut multe prostii, ne-am batut cu tiganii, am fugit de politie, grafitiuri etc. noi mergem de obicei sambata sau duminica la Bucuresti cu trenul fara ca parintii sa stie ( nu mereu rolling on the floor, mergem, la meciuri, la filme, jucam fotbal etc, uneori mai mergem si prin Brasov, la munte, Galati, Slobozia etc.In iarna am complotat impreuna sa ramanem la Cluj o seara. Le-am zis la parinti ca mergem intr-o excursie de o zi, am pus niste prieteni sa vorbesca cu ai nostri si totul a fost, am fost si la un meci etc (am mai fost si la munte, ne-am dat cu skiurile dar nu am stat peste noapte), iar dupa aceasta peripetie ei vor sa mergem la mare 4-5 zile...eu le-am zis ca intindem coarda prea mult si nu o sa ne iasa dar ei nu si nu.Incearca in fiecare zi toti sa ma convinga (apropo in grup suntem aproximativ 26 de persoane, dintre care 4 care au peste 18 ani, asa am putut sa mergem la meci, sa ne cazam).Ei vor sa le spuna la parinti ca mergem in excursie cu clasa (asta dupa ce o sa se termine sedintele la toti ca sa nu ne dam de gol, si tot asa punem pe cineva cu voce matura sa vorbeasca drept organizatorul excursiei, daca e ceva improvizam)
Voi ce ziceti e o idee bune? Credeti ca o sa fim prinsi?
In caz ca va intereseaza am 14 ani rolling on the floor

6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Mă copii voi nu sunteți normali laughing.

| DenisaDeni11 a răspuns:

Parerea mea este ca ceea ce faceti voi nu este deloc in regula.
Daca Doamne fereste se intampla ceva cu vreunul din voi, cel major va fi responsabil pentru voi, si nu cred ca va dori sa-si asume responsabilitatile.
Ai 14 ani, si ai tot timpul din lumea sa faci lucruri si sa vezi locuri pentru care acum minti, si pentru care nu poti fi responsabil daca Doamne fereste se intampla ceva.
Eu zic sa stati in banca voastra.

| Marius44467447 explică (pentru DenisaDeni11):

Ai dreptate, oricum nu ma duc il las pe nebuni in pace

| IDKreally a răspuns:

Sincer,sunteti retardati si in cel mai bun caz veti ajunge dealeri de droguri.Cred ca atunci cand scriai rahatul asta de intrebare iti ziceai in cap" mama cat de smecher sunt". Habar n-ai ce faci, si la un moment dat, te vei baga intr-un rahat foarte mare, si n-o sa mai scrii pe TPU cu 10 emojiuri, ci vei da declaratie la politie, si iti distrugi viata si vor afla si ai tai despre tot ce ai facut, iar in cel mai bun caz ajungi la orfelinat.

| Marius44467447 explică (pentru IDKreally):

Nu ma gandeam cat de smecher sunt, oricum nu ma duc nu am gargauni in cap, voiam sa stiu doar parerea voastra

| IDKreally a răspuns (pentru Marius44467447):

Nu te teme ca si eu am 16 ani. Oricum nu vei iesi bine daca continui sa stai cu grupul ala