| DeEa_4814 a întrebat:

Vreau si eu o povestire stiintifico-fantastica(S. F.) imaginata de noi! va rog imi trebuie la romana!:*Dau funda!:X

9 răspunsuri:
| AngelAnime11 a răspuns:

Uite niste idei:
Poti sa zici ca Terra este in razboi cu o alta planeta (dai ce nume vrei la planeta de preferabil sa fie "ciudat" ) ai putea sa descrii razboiul "intre praf stelar" etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu, si ce spui ca dai fund?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie ca ai vizitat o alta planeta unde oamenii se nasteau destepti iar pe parcursul vietii lor pierdeau din aceasta desteptaciune ei absolvind mai intai facultatea apoi liceul iar cei mai destepti batrani erau cei ce absolveau gradinita. orasul in cre traiau acestia era foarte ciudat erau masini zburatoare ce faceau cozi de sute de km trenuri ce mergeau cu viteza luminii prin tunele aeriene norii semanau cu vata pe bat. poti imbraca aceste idei si-ti va iesi o compunere foarte frumoasa. fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti zice ceva de o planeta cu doi sori gemeni unul bun si altul rau primul ii face pe oameni sa se comporta deosibit de linistit si al doilea complet invers... o mai impodobesti tu

| Teddy92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceasta povestire SF deja exista, mai bine ti-ai folosi propria imaginatie sa inventezi ceva

| Adriii50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa fie o poveste inventata de tine!winking

| Maly_8260 a răspuns:

Pai poti spune ca erai pe strada si ai observat niste oameni normali care vb la telefon iar peste cateva minute au innebunit la fel ca toti ceilalti care folosesc teleffonul mobil iar planeta devine invadata de nrbuni care cutreiera ziua pe pamant iar noaptea dorm normal ca orice om doar oamenii normali cutriera noaptea

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns (pentru Maly_8260):

Ti-a placut cartea Cell nu-I asa? laughing))