| AlexDorinel a întrebat:

Vreau si eu o tastatura mecanica 200/300 lei, un mouse Logitech de 150 de lei si pubg sau ets2 unul dintre aceste 2 jocuri, si parintii nu vor sa-mi ia si se zgarcesc, doar tata munceste si are salariu 6500 lei, 65 de milioane, si totusi nu vrea sa-mi ia, alti copii au 9 ani si au tot ce vor, vi-se pare normal? Ce parere aveti? Apropo am 13 ani si am note destul de bunu la scoala, 8, 9 si 10, rareori iau 8.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ets 2 nu iti trebuie nici tastatura mecanica nici mouse Logitech si singleplayer gaseati gratuit daca stii unde sa cauti^^. Nu e zgarcit, considera ca nu ai nevoie de ele. Si nu vrea sa te rasfete si sa iti ia tot ce vrei doar pentru ca are bani. PUBG nu merita, intr-un an au pierdut doua treimi din olayerii lunari deoare au buguri si lootboxuri. Si daca il vrei asa mult economiseste alocatia sau banii de buzunar(presulun ca primesti), iei un paysafe, mergi pe g2a si bang. Orice joc e al tau.

| Alexuţ02 a răspuns:

De tastatură nu văd să ai nevoie așa mult cum ai de mouse, Logitech-urile sunt foarte bune la Shootere.

Iar PUBG-ul mie nu-mi place. mai bine joci CS GO, chiar dacă nu mai are jucători cum avea înainte... acum depinde şi de preferinţe.

Mai bine îţi iei un Mouse Logitech şi un mouse pad, şi cu timpul îţi iei şi tastatura, aşa sunt părinţii, nu înţeleg cât ai nevoie de acele lucruri, unele sunt chiar un "moft" să zic aşa deoarece nu ai nevoie de o tastatură la 300 lei să tragi bine într-un joc.