| ComatoseWine a întrebat:

Vreau si eu sa imi recomandati niste carti mai interesante(romane in special, dar nu de dragoste decat daca sunt foarte interesante). Ceva gen:crima, supranatural, horror, legende.cine da cele mai multe nume primeste funda si vot, restul vot:d.multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| GossipGirlD a răspuns:

Cel mai mult mi-au placut cartile Jurnalele Vampirilor. A citi tot ce exista in Romania momentan. Dunt mai multe serii. Prima serie nu sut chiar romane, dar apoi devin. big grin Sunt o combinatie de supranatural cu un triunghi amoros. DAR NU DE DRAGOSTE! Nu intra in SF decat un pic.
*Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea. prima serie.
* Intoarcerea : Caderea noptii si Intoarcerea : Suflete-umbra sunt momentan disponibile dina doua serie, dar mai este un acare va aparea in curand.
Si am citi pe wikipedia, mai sunt destule cartii.
Si se gasesc acum si Jurnalele lui Stefan. un personaj din carte, de asemenea in 3 volume.
Alta trilogie interesanta mi s`a mai parut si Fortele raului absolut, dar se aude ca vor mai aparea volume. big grin
Mai erau o serie de carti de 9 volume, Nina.
Si mai mi-a placut Micile Mincinoase. Momentan am gasit doar primele volume, dar sunt 6. big grin

Fundităă?batting eyelashes