| Victoria_2010 a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dragoste:X

fundita cui da mai multe:*

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Didw a răspuns:

Hi
De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic
N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti
8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles - Te Iubesc
ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire...
vocea dezminte dar inima nu minte...
TE IUBESC!
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.
hiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine!
Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…
A day without you is a lost day…
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine…
De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!
Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna…
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare…

| DiDi a răspuns:

O intrebare. Preferi sa-ti dau cele mai frumoase dar putine, sau cele mai multe dar neinsemnate?

Uite aici cateva care m-au impresionat pe mine:

" Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi. "

" Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci. "

" Viaţa nu se măsoară în numărul de respiraţii pe care le ai, ci în momente care îţi taie răsuflarea. "

" Omul sentimental e un degenerat dacă nu ştie, iubind frumos, să urască admirabil. "

" Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. "

Daca vrei mai multe, cauta pe google ca gasesti destule, oricine poate sa-ti dea asa. happy

| elenutza23 a răspuns:

Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.

| elenutza23 a răspuns:

Sper sa fie bun da-mi funtizaaa:*