| Mihaela_1062 a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dragostelove struck. Pentru cel care imi da cele mai frumoase si multe statusuri dau fundita.love struck

2 răspunsuri:
| XKidutzaa a răspuns:

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA... Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca. te va iubi mereu.
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin.il iubesc da prostu nu-si da seama. mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea.
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam...
Sa gasesc rasp nu reuseam...
Pana cand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam...

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiamlaughing

Pana cand te-am revazutcrying
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminica din nou era...

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca, unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca, viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti cand simti ca doresti
Esti linistit atunci cand esti iubit,
Esti fericit cand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste...

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe...
Noaptea nu mai e asa aproape...

Cu aceste versuri
Versuri ale poeziei
Doresc sa va impartasesc gandurile mele
Care fac parte din momente ale vietii mele
Sunt adevarat si cred ca asta le va sp [e toate!

| EuphoricEyes a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

voi inceta sa te mai iubesc cand un pictor va reusi sa picteze sunetele unui trandafir in cadere.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine

Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi:X

Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine.

mi-au eliberat certificatul medical,
si mi-au spus ca sufar de iubire acuta,
mi-au recomandat iubire corporala
si tratamentul pe baza de sarut!
ce zici? ma ajutzi?:X

Cate stele vor muri fara sa simt?
Cata vreme va trece fara sa te ating?
Cate strigate de dor se vor pierde-n vant?
Cate zile voi trai cu tine-n gand?!

Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.:X

Un minut mai vreau sa te vad, inca un minut sa te strang in brate, inca un minut sa te sarut, dar am o rugaminte, ramai langa mine toata viata ca nu mi-ar ajunge 3 minute sa iti spun TE IUBESC!

Sper ca ti-am fost de folos si ca sunt destule. Ceao!