| printesschristine a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru iubire,gelozie... vreau sa arat fostului ca nu ma mai intereseaza de el, si actualului ca il iibesc!:*:*

10 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu estidoar personajul,Eu fac tot filmul

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Si cand credeai c-o poti distruge. Te uiti la ea, zambeste si e dulce

Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei

Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fix In Cot De Tine

Te provoc sa' ti arati adevarata valoare. Faptele.Nu vorbele te fac sa fii mare

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta.Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu Te caut nu TE SuN. Nu cA sa ma rAzBun …

[. stii? Orice s`ar intampla EA mereu va lupta]

Mai bine lasa Fa`te ca nu`ti pasa!

`Voi Juca DuR...Chiar`Daca`Ma va Durea!

Deviza lumii mele este:
-Zambeste si Ataca []
-Triseaza si Castiga []

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `! ""

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.

Un look d bad g! rl. O inim@ d goOd chiLd. Eu pot sa fiu ca si tine Oricand. dar tuh qa mine Niciodata.

E atata de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

Ji daca nu te mai uitSi la mine Ce? mahh stiu ca esti cu ea si la mine salivezi! :*

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare; acum nu-ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

A fosst frumooos :X, recunosc dar m`ai pierdut c`ai fost prea prost

Intelege` ca eu nu vreau doar o relatie de`o vara. Inima mea nu bate doar` cand e frumos afara!

M-ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de ales.Dar a venit altul...mult my bun bineinteles

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici. strig-o pe ea poate isi face griji!

si-ar fi mai simpluu` si mai usor, sa nu-ti pesee` uneOri :-J!

Eu si Tu?! Neah. Eu si atat!

Ce repede ai uitat!

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi[]

Imi pare rau de ce s-a intamplat ~ Imi pare rau de noi cateodata

?¦ Zambete`n excess! N`avem nici un motiv serios d stress ¦?

>Zambeste[, maine poate fi mai rau!

""... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""

Traieste clipa! xD

" Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

De astazi va fi mai bine

~ Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit. :]

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!'

Te trezesti din vis, si vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, si cerul e înnorat.

Cui ii pasa de ceea ce fac eu?
Cui ii pasa de ceea ce zic eu?
Eu sunt asa si asa voi ramane
Niciodata nu ma voi schimba[]

De ce fiecare clipa de fericire trebuie sa o platesti în lacrimi?

Nu stiu[]Te`ai inchis in tine[]
Parca...Parca ti`e frica de ceva[]
Uneori... uneori simt ca...ca ti`e frica de iubirea mea[]

Uita`ma! Eu asta am sa incerc ca fac![De`as puutea.Macar]

Hai Bye`Bye.Ramai ca bine.Vezi ca intreaba curvele de tine [].

Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:

Chiar as plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

If you hold my ` hand! ´°. I will` take you away! ´°. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´°; x :*:* ]"

Azi am inteles ca dragoste nu'nseamna numai fericire[]

# Ramai cu ea. asta ai ales merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e in celalalt sens.

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti...

Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stii

Nu incerca sa minti Ca a fost o Oarecare.Stiu ca amintirea Ei inca te doare[]

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat...

• Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot •

Nu mai cred in povesti`.Si Oricum` povestea` este` clara` Daca` nu mai` sunt` interese`. Drumurile` se separa`!

• Tai`o! Pleaca! Cara`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evapora`te!
MoRi!
Da`ti foc.Fa`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si sufla`te singur ca imi dai fiori! ][:-s][•

Un tOast ` pentru ` noi´. Pentru`cei care ne'au avut ´ Pentru ´ Bulangii care ne'au pierdut si ´ Pentru:O` nOrOcosi´ :* ce urmeaza s'ne aibe! :X

Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista!

@. Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis
http://www.facebook.com/b3b3lusha1995

Iubytha perfecta... fata model...asa toata viata o sa fiu pentru el.nu ies vreodata din vorbele lui.il fac sa se simta mandru in fata oricui:X"

Nu stiu ce s-a intamplat,dintr`o data te`ai schimbat, te porti de parca esti un alt baiat...Dar stiu ca ma privesti, din ochi imi spui[ca ma doresti], ma faci sa-ti marturisesc ca [te iubesc]:X

N`are nevoie de o fata cuminte. ma vrea doar pe Mn sa-l las fara cuvinte

Fetele nu inteleg de ce numai de tine le povestesc...[[Pentru ca te Yubesc:X]]

As vrea sa tina pana la nesfarsit povestea noastra minunata.Prima`ntalnire,primul sarut nu se uita niciodata:X O fata,o privire,un baiat indragostit:X Strangere de manaSarutul care ne-a unit:*:*

Baietii Din Strada`. Toti Vor Sa Puna Mana.Dar Eo Sunt Doar A Lui`. Si Voi Fi Intotdeauna`! :

Şi Atunci Când Simţi Că Ceru` Cade Peste Tine... Nu`ţi Fie Teamă, Ştii Că Sunt Lângă Tine! Sh` E Constient` Ca Nu`mi Face Bine, Orgoliul Lui E Mai Presus De Iubire ♥"

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

suntem diferiţi, totuşi ne potrivim. şi am stat unul lângă altul când toţi vroiau să ne despărţim

tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

EL e sefu` tau,sufletul tau,inima ta,viata ta,norocul tau,alinarea ta,printu` tau,regele tau, EL e tot:

Iubeste-o` Sincer, doar atata ea iti cere Fa-o sa simta`Ce inseamna in viata ta Si iti va da mult Mai` mult decat Te-astepti sa primesti Si atunci ai Sa inveti cum s-o iubesti

Nu mi pasa ce cred ceilalti,tu esti tot adevarul meu:X Nu`mi pasa cine a fost inaintea mea,eu vreau sa te fac fericit:X

Ma simt Regina langa tine,de cand mi-ai dat inima,esti Rege :X pentru mine,sufletu` si vyata mea:X

Asta este noaptea mea,langa tine eu` voi staEu cu tine numai noi,o noapte`mpartita`n doi

VinO Sa`Ti ZiC CevA,VinO, VinO, Si Sa StriG In GurA MarE"Te CherO AsA De TareE:X

Ca orice i-ar face pan' la urma tot la tine vine.sa ca frumoaso`o ai grija de el:X Oentru ca`n inima lui, nimeni nu`i la fel

| copiludepresiv97 a răspuns:

Da-mi add la id sa iti dau un document cu statusuri happy yoo.andy38 am o gramada de stts

| Ezyo a răspuns:

De ce te preocupa fostul cand iubesti pe altcineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cit vrei statusuri de faci de ras si nu mai ai nici o demnitata
Fostul tatusurile arata ca ai ceva cu el ca te enerveaza Solutie:Ignoral
Actualul iar te faci de ras ca tu in asa fel arati ca nu poti trai pentru el si el isi face impresia ca te conduce si ca nu ai nici o demnitate
Solutie:Fii rece si nu te lasa condusa de el
Sper ca teaam ajutat

| printesschristine explică (pentru anonim_4396):

Pai fostul nu se lasa..actualul ma iubeste prea mult:*, nu ma las condusa de el:*.dar mersi:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru printesschristine):

Ignora-l pe fostul tau il vei enerva si crede-ma va fi amuzant tongue

| printesschristine explică (pentru anonim_4396):

Chestia e ca ei doi sunt prietenilaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru printesschristine):

Mda
Santa Barbara

| smilingtothesun a răspuns:

*Poate o alta ea îti va parea mai minunata, Simpla, Dar totusi complicata!

*Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat!

*Vrei sa o vezi din nou intrând pe usa, dar nu apare. Nu întelegi cum ieri a fost dependenta, azi nepasatoare.

*Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!

Hai sa ne inpartim lumea... luna mie, stelele tie... oceanul mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie.