| Claudya1 a întrebat:

Vreau si eu statusuri sau mesaje pentru frati. Frati care nu vorbesc unii cu altii din cauza unor probleme. si ce ar trebui sa faca pentru ar vorbi... (fratele nu vorbeste cu sora, dar sora vrea sa vorbeasca cu el si nu stie cum) ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| Floris83 a răspuns:

Să-i facă un cadou, ceva care-i place lui...

| Claudya1 explică (pentru Floris83):

[PENTRU "florintanase": Mersi pentru raspuns :*, dar imi poti spune mai multe? stai mai bine sa iti explic situatia. O fata pe nume Roxana a aflat de la prietenele ei ca ea mai are un frate tot in sat la varsta de 10 ani! El este mai mare decat ea cu 11 ani! Inainte sa o nasca pe Roxana, mama ei facuse cu un alt barbat un baiat! si apoi se spune ca l-a parasit! Dar Roxana nu stie ce sa faca ca sa intre in vorba cu el. O prietena de-a Roxanei a vorbit cu fratele ei Marian pe mess si i-a spus el prietenei ei k el nu o considera sora. Ca nu il intereseaza persoana ei, adica persoana Roxanei! Dar prietena ei Ana, l-a intrebat daca sunt numai ei pe drum si ea pateste ceva, ce ar face: ar ajutao sau ar lasao asa. Si el a spus ca ar ajutao ca pe un oarecare dar nimic mai mult! Aflat asta Roxana nu stie ce sa faca ca sa intre in vorba cu el... dar fara sa afle mama ei!
Ai inteles? Daca da, mai raspunde-mi odata ce ar trebui sa faca Roxana ca sa o bage in seama Marian?! TE ROG E FOARTE URGENT! big grin

| Chichiitzza a răspuns (pentru Claudya1):

Da...ce sa spun o poveste trista intr-un fel.~Ar trebui ca fata sa incerce sa ii explice fratelui ei cum sta treaba si poate el va intelegethinking Sa incerce sa ii dovedeasca ca ea chiar vrea sa tina legatura cu el.Sincer pe mine m-a impresionat foarte mult aceasta poveste...straight face

| dytaaa245 a răspuns (pentru Claudya1):

Sa-l intrebe ce face laughing. daca el nu vrea sa o cunoasca, e cam prost, pentru ca nu vrea sa-si cunoasca soraa.

9 răspunsuri:
| MaryAld a răspuns:

Pai e o poveste complicata asa ca eu ti-as propune sa te bagi cu el in vorbawinking

| Claudya1 explică (pentru MaryAld):

Pai nu eu mai... altcineva! si asta era si intrebarea... cum poate Roxana sa intre in vorba cu el?! :-)

| Floris83 a răspuns (pentru Claudya1):

deci, n-am mai intrat pe aici de vreo lună, ca să văd că încă se discută subiectul ăsta.Sincer, aș vrea să ajut, deși din cauza distanței, a vârstei, a stării sociale și a altor diferențe, care ne separă modul de abordare și de înțelegere, e cam greu; eu prefer să discut live, dacă se poate zice așa, pe mess deoarece sunt chestii psihologice care au nevoie de un dialog direct: întrebare-răspuns, ca să putem nițel să deslușim unele lucruri, aspecte.Rădăcinile acestei căutări ale surorii ce simte nevoia comuniunii cu fratele ei, sunt ascunse în undeva în sufletul ei din alte cauze, ca de ex: lipsa acută de afectivitate din partea familiei, vîrsta ei(?), genul feminin așa e construit, cu sensibilitate mai mărită de asta trebuie dialog direct aici pentru că așa prin intermediari e greu:eu zic ție, tu zici ei, și cine știe ce se mai înțelege!

| Claudya1 explică (pentru Floris83):

Pai Roxana are 13 ani si el 24 de ani! Spune-mi care este id tau ca sa putem vorbi mai multe, daca vrei!

| Floris83 a răspuns (pentru Claudya1):

Bine...florin_tanase80

| Claudya1 explică (pentru Floris83):

Florin de ce nu mai intri pe mess? happy