| BitKode a întrebat:

Vreau si eu un program bun de editat video si sa imi spune-ti si cum se foloseste. FUNDA

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Sunt multe programe de editat video-uri care sunt desul de bune.
O sa incep prin a-ti da programele de la cel mai simplu la cel mai complicat si mai bun, si tu poti incepe prin a invata daca vrei sa-ti iasa ceva, de la cel mai slab la cel mai bun.
1. Movie Maker este cel mai bun pentru incepatori in editare Video, pentru ca te invata chestiile de baza.
2. Camtasia 7 - Este tot un fel de Movie Maker, dar putin mai performant si cu mai multe fecte.
3. Sony Vegas si/sau Premier Pro - Sunt foarte asemanatoare astea doua, si sunt pentru profesionisti si incepatori, amandoua, depinde cum le folosesti.
4. After Effects - Asta este doar pentru profesionisti, si trebuie sa ai idee de editare video inainte sa incepi sa faci un video in After Effects.
P.s - In After Effects se fac video-uri putin mai diferite, nu orice fel de video-uri.
Se foloseste mult pentru animatii, pentru a adauga efecte, deci cum am zis, in functie de ce ai nevoie il folosesti sau nu.
Uite iti las un video de-al meu facut in After Effects, si desii pare simplu, mi-a luat cam 2 zile sa-l fac:
http://www.youtube.com/watch?v=sqLDR_-BABk

| BitKode explică (pentru MenInShadow):

Tare video-ul!

| MenInShadow a răspuns (pentru BitKode):

Multumesc!

8 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Media player Maker sau Sony vegas Pro.
Bafta! ( sunt simplu de folosit).

| BitKode explică (pentru MihaiGe):

Eu as vrea ceva mai profesional asa sa pot pune ceva in spatele meu daca ma filmez sau sa adaug intr-un video un obiect sau ceva de genu

| MihaiGe a răspuns (pentru BitKode):

Sony Vegas Pro!

| Flaviucu a răspuns:

Movie Marker

| KiduIcs a răspuns:

Movie Maker