| dragutza a întrebat:

Vreau si eu urari pentru cracin si anul nou, dar mai deosebite!

Răspuns Câştigător
| DeDe_8338 a răspuns:

Fie ca darurile binecuvantate ale lui Dumnezeu sa va umple casa si inimile de Sfanta Sarbatoare a Craciunului si in tot anul ce vine.Craciun Fericit si Un An Nou cu sanatate, noroc, bucurie si impliniri.

Miroase a brad si a parfum de flori, bat la ferestre uratori, pe cer sclipesc mii de culori.Fiti fericiti de sarbatori, acum si in anii urmatori.Anul care vine(2010)sa va aduc multe realizari si numai bucurii. ˇlA MULTI ANI"!

Patru lumanari ardeau incetisor, si daca ascultai cu atentie puteai chiar sa le auzi vorbind: Prima a spus: -Eu sunt Linistea. In ziua de astazi oamenii au uitat ca pot face parte din viata lor… Flacara s-a micsorat din ce in ce mai mult si s-a stins. Apoi a vorbit cea de a doua: -Eu sunt Credinta. Oamenii spun ca pot sa traiasca foarte bine si fara mine, nu cred ca mai are vreun rost sa ard… Cand a terminat de vorbit, si aceasta s-a stins. -Eu sunt Iubirea, a spus cea de a treia. Nu mai am putere sa ard, oamenii ma dau la o parte ca pe un lucru fara valoare, ei uita sa-i iubeasca chiar si pe cei mai apropiati oameni din viata lor… O adiere blanda care trecea pe langa ea a stins-o fara sa vrea. Un copil a intrat in incaperea unde mai ardea o singura lumanare, si vazandu-le pe celelalte trei stinse, a inceput sa planga. -Voi ar trebui sa fiti mereu aprinse… Cea de a patra lumanare i-a soptit usor: -Nu-ti fie frica, atat timp cat eu ard, le putem reaprinde pe celelalte. Eu sunt Speranta! Cu ajutorul ei, copilul le-a reaprins si pe celelalte. Flacara Sperantei sa arda mereu in sufletul tau… pentru o viata plina de Liniste, Credinta si Iubire!

Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri.

Acum cand timpul sta sa-si împarta trupul intre vechi si nou,
cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile,
cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina,

Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune,
Iti incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire,
sanatate, belsug şi impliniri.
Un Craciun frumos alaturi de cei dragi.

E CUMPANA DINTRE ANI! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Sarbatoarea Craciunului sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!

6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!
A mai trecut un an …
Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit.
Fii mandra ca ai ramas acelasi suflet cald,
Sarbatori Fericite
Bucuria vine din lucruri marunte…
Linistea vine din suflet…
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre! An nou fericit!
Sa ninga frumos, poveste de iarna Tot ce e bun peste noi sa astearna, Va fie Craciunul bogat luminos Si anul cel nou, mai curat, mai voios!
1. L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!
2. Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.
3. Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit!
4. Catelus cu parul cret, s-aveti Geep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu’ si La Multi Ani! SARBATORI FERICITE!
5. Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!
6. Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu’n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.
7. Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI!
8. Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!
9. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin...
10. Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi… si, cel mai important, sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!
Sarbatori fericite, Jessy

| MihaLoveYou a răspuns:

Craciun Fericit!
Nu. ti urez decit sa ai parte de un MOS BOGAT, PAHAR INCHINAT, SI VISE IMPLINITE
MOS CRACIUN bate la usa, scoate o mana din manusa si va da din palma lui, darurile cerului.
Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

| DeDe_8338 a răspuns:

Reteta pentru un an bun Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, mandrie, ura, invidie, frica, irascibilitate si stres. Se imparte fiecare luna in 28-31 zile, dupa caz, astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, un praf de bun simt si... o picatura de speranta! Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug... Preparatul gata facut se aseaza pe farfurie si se impodobeste cu frunzulite de curaj si incredere in sine. Se serveste zilnic, cu bucurie, alaturi de ceasca de cafea din fiecare dimineata! Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea: Un An Nou darnic si bun, Sanatate Deplina, Fericire Maxima si Abundenta Absoluta!

Minunatele nopti ale Craciunului, colindelor si datinilor stramosesti sa va gaseasca la ceas de bucurie alaturi de oaspetii cei dragi. Va doresc tot binele, gandurile bune si curate sa va insoteasca pretutindeni, fericirea si succesul sa va fie mereu alaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăsta l-am trimis la prieteni..."Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!"
Ăsta la părinţi..." Anul nou să-ti aducă un strop de fericire, un strop de iubire, un strop de noroc si dacă se poate toate la un loc. La multi ani!"

| alexandra35 a răspuns:

Buna am eu cateva care miau placut foarte mult si sper sa ti placa si tie.
"Cine este Mos Craciun?
Este iubirea ce o oferim celor dragi de Sarbatori, este painea oferita saracilor, este dragostea indreptata catre copiii orfani, este intelegerea celor din jur, este un zambet oferit familiei, Mos Craciun suntem noi.
Sarbatori Fericite! "

" Pe la colturi unii spun ca exista Mos Craciun. Caiati scris si c-o sa vina sa v-aduca in pumni lumina! Langa brad si langa foc, sa v-aduca mult noroc."

"Se scutura din nori Sfintele Sarbatori, povest cu ingerasi pentrucopii posnasi, povesti cu sfinti pentru copii cuminti. Un craciun special impreuna cu cei dragi".

"Pentru fiecare persoana in parte urarea ar suna altfel. Cand faci acest lucru o faci din suflet pentru ca acea persoana sa simta cu adevarat ca ii esti alaturi macar cu gandul."

"Iti urez ca cea mai calda si plina de iubire sarbatoare sa te gaseasca cu sufletul impacat si alaturi de cei dragi pentru a primi si a darui zambete, imbratisari si iubire."

| alexandra35 a răspuns:

Ai spus ca dai funtita sad