| Ariamnaa a întrebat:

Vreau si eu vape. Si nu stiu cum sa imi conving parintii sa imi ia. Stiti cumva exista vape fara nicotina?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Exista fara nicotina, dar tot nesanatoase sunt, ei iti fac un bine, dar deocamdata, nu intelegi acest lucru. Poti cauta pe internet de ce tigarile electronice nu sunt sanatoase, daca tot vrei sa continui cu aceasta idee, vorbeste deschis cu ei, purtati o discutie serioasa si poate vor accepta.

| Violleta2022 a răspuns:

Vape-ul nu este o ciocolata, ci un aparat care foloseste chimicale care fac rau plamanilor si produc moartea.
Foarte multi copii si adulti au murit de la inhalarea de chimicale de aceea este interzis minorilor si avertizat la ger, adultilor sa nu fie folosit, fiindca provoaca boli grave de plamani si moartea.

| VoidEternal a răspuns:

Eu zic să te mai gândești. Daca te mai gândești și tot vrei sa te apuci mai gândește-te un pic. De fapt gândește-te până îți dai seama că ai 0 beneficii și dezavantaje cu carul.
Și nu, să vapezi, (ce cuvânt cretin), nu arăta așa cool cum crezi acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există și fără nicotină.
Nu pot să pun link, caută pe Google.

| aiamicăgen a răspuns:

Să stii că si mie mi s-a părut cool o perioadă dar nu te lăsa influențată de postările de pe rețelele de socializare sau de ce zic prietenii. Am avut si am realizat că nu e mare lucru. Există fără nicotină, dar nicotina nu este singura substanță nocivă din el.
Dacă vrei neapărat să încerci poți ruga un prieten sau cine ști că are să te lase să încerci.