| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Vreau si eu versuri/statusuri/citate de prietenie :*! Fundita.

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

-Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna.
-Pe cine ai langa tine acum, tu sa bagi de seama.Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult ineamna.
-But if I had you,that would be the only thing I'd ever need.
-O să ne-amintim la o țigară de toate care au fost odinioară.
-Aș vrea să am parte, măcar de o zi, în care chiar și fără bani, să am la cap prietenii
-Cand vei fi ranit iti va da aripi sa zbori,fara sa ceara nimic o va face de nenumarate ori.
-Ea nu e sora mea pe bune,dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x
-Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.
-Cand sunt ei langa mine, uit de tot si ma simt mai bine.
-Nu sunt perfectă, dar de ce m'aş schimba când prietenii mă iubesc şi aşa?batting eyelashes
-Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite! ♥
-Amintirile vin... Si se duc in continuare!
-Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman, inseama ca n-au fost

3 răspunsuri:
| toffyxx a răspuns:

Cand ai nevoie de mine voi fi alaturi de tine si nu uita ca niciodata n-am sa te uit pentru ca vei fi in inima mea

daca n-ai pe nimeni sa te joci,
cheama-ma pe mine.
am sa te inveselesc,
si-o sa-ti fie bine.

Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund... vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.

| toffyxx a răspuns:

Am 1000 de fete, una pentru prieteni, restul`s pentru zdrentse
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-
N`am averi, Am doar prieteni care suna, Sa`mi spuna : ''Ai grija de tine, te pup, noapte buna!"; x

Atunci cand nervi sunt intinsi si ura ma incarca
Ea e sacu meu d box caci stie ca asta ma descarca
Atunci cand sunt hotarat sa plec singur in razboi
Ea imi sopteste sa nu plec singur ca mergem amandoua

Daca mama nu ne-a facut surorI`.a stiuT dc.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene`
Am frati apropiati, reci pe care-I simt departe, Am frati indepartatati, calzi, pe care-I simt aproape.
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta niciodata cutite la ei
[love struck]Ea e cea mai buna pr a mea :X imi pasa de ea tongue. te oftici? du-te in ***winking[phbbbbt]"
Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?
Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck •

întinde-te spre prieteni dacă n-ai unde să tragi, închină-te la fraţi adevăraţi şi n-o să cazi.

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
"Nu`s ca voi.sh nu am fost niciodata.Nu`s ca voi.va repet inc`odata.Nu am vrut, nu am nevoie.d mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi sunt destui""

` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu! • `

Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"