| Andreeadeuu a întrebat:

Vreau statusuri mistoo love struck funda cele mai multee :*:*

Răspuns Câştigător
| ღLaviღ a răspuns:

Ite aici:
Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.
Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta Iar daca cei pe care ii iubesti te ignora zambeste sa simta indiferenta ta
][Ca să cureţi un lucru, murdăreşti un altul. Dar poţi murdări mai multe lucruri fară a curăţa nici unul]:d[
M-a dat lumea la ziar ca am talent de super star. M-a dat lumea si la presa, ca sunt o mica printzesa.
]["Cu indiferenta ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu că indiferenta doare. "][
]["Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea nuh poti sa ma suportzi asta ii problema th’a nu ma cunosth’i nu mai comenta ai grija de viata than uh de-a mea’"][
Pe vorbe dau doi ban SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu unu Nu m'a doborat nici una
Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie altora nu le pasa
is fetitza talentata dni revista decupata!:X
Ei, n`au haru sa copieze originalu
~~Nu Sunt PerFectA~~~__Nici Nu Vreau___ Nici Nu Pot!__Nu Vreau Sa Fac FruMos cand Stiu K N`are Rost!Sunt IncaPaTaNatA_ Si`mi pLaCe Asa cUm Sunt_{:X}Si Daca Nu`ti ConVine eu N`am Sa Ma pLaNg!
"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!""
Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!
In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.
Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.
:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.
Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste
Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.
.°•. Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza. . .Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza. .•°.
.°•. Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat. .•°.
Ojo por ojo y diente por diente
Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.
Lasatzi`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.
Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu...
Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei .
Smile, even if it’s a sad smile, because sadder than a sad smile is the sadness of not knowing how to smile.
Zambeste , chiar daca este un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de a nu sti cum sa zambesti .
Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi
Lasa timpu sa treaca,Poti sa faci treaba sa mearga,Nu te grabii,Vei reusi.
Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]
Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.
La locul potrivit,la momentul potrivit,Magicul se intampla.
Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
Un zambet e ca 1000 de cuvinte
Teoria zambetului:Ingerii nu plang
Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale
Viata`i frumoasa.Asta cada o privesti din unghiul potrivit!
Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:
Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.
Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?
Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"
Du-te acolo unde vrei sa mergi,fa ceea ce vrei sa faci...ai doar o viata si o oportunitete pentru a face ceea ce ti-ai propus...
Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau pe strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J
Am capul printre norì . DaR De aici este o panorama supebaaaa
Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam # Hai sa iertam !
Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primul rand de tine!
Am prea multe defecte in fata acelora care se cred "PERFECTE".
Traiesc o poveste si visul e culoare !
Educata de destin. Simt mult dar arat putin.
Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr !
Spui ca nu mai sunt la fel. Ca m`am schimbat.Dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat!
#º•"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "•º#
Traiesc intr'oO lume de vis.In care thotu e permis
Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi!
Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!
▪Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ▪
Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!
Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat
º•"Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."•º
º•"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."•º
Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
Urmeaza`tzi calea, mergi mereu pe drumul tau,Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!
72) º•"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un noiu inceput.:-x"•º
Am nevOie d cineva da\' n\'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei care au nevOie de mine!, :X "
ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ >;d < , Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =pe~
* Nu conteaza ce a fost ,Ci ce va fi de` acu` nainte *
Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´ .
Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak"
Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele Invidia ta imi hraneste orgoliul"
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!"
___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___
Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor S`au pacalit singuri !
Prietenii pe care`i am aqum pe lnga mine M`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`as lasa,nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
.• `•. ` Si n am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! .• `•
.• `•. Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .• `•
.• `•Eu nu sufãr de nebunie mã bucur de ea in fiecare minut •
>Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []
Azi n-am chef sa fac nimic,nimic si gataa! se poarta vara asta:X
Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
Simpla in cel mai complex mod,Timida cu un tupeu fantastic,Energica intr-o lene notorie,Zapacita la cel mai serios mod,Pesimista in cel mai optimist mod posibil.rea, dar totusi buna
"->Zâmbe?te celor care te urasc sa simta ura ta.Zâmbe?te celor care te iubesc sa simta dragostea ta,Iar daca cei care te iubesc te vor trada,Zâmbe?te-le sa simta indiferen?a ta
"->Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat.:*"
• Mai mereu cu zambetul pe buze • Nu ma stresez • Nu prea ma intereseaza ce urmeaza •
• Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"
"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."
Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!
Crezi ca ma faci geloasa ? Nu fraiere! Nu ma intereseaza , oricum te doare inima cand te uiti la poza mea.Asa ca ai grija de nasoala ta
.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa`.
{ }Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!''
Sper ca te-am ajutat:*.Funda,pls:*

2 răspunsuri:
| Andreeadeuu explică:

Va rogg repedeeee plss :*