| dorinta233 a întrebat:

Vreau un sfat si sa imi spuneti daca totusi am facut bine: eu am vorbit cu o fata care a revenit in Romania. o cunosc mai demult (a fost colega cu mine) si vroia sa facem o poza. eu i-am propus sa mergem in parc. cand am ajung in parca, a zis ca nu manaca seminte... nu vrea in parc. eu intre timp mai sunasem inca 2 colegi ca sa vina si ei sa mai povestim. cand au venit colegii, ea nu vroia sa mai stea in parc. i-am propus sa mergem prin cartier, sa ne plimbam ori sa luam niste seminte si sa mai barfim cea m-ai facut ea. etc. Ea nu a vrut si a vrut dusa in la o cafenea. Pana la urma am cedat si am mers acolo, dar nu eram pregatit cu banii pentru cafenea. eu avem bani pentru parc (o inghetata. etc) si nici ceilalti colegi ai mei nu aveau. am mers acasa sa isi ia ei bani. eu am platit drmul la fata, dar cand sa comandam, unul dintre colegi nu avea destui bani pentru bautura si atunci am zis sa dau eu tot ce mi-a mai ramas si celalat coleg sa vedem cat ne mai trebuie. ne mai trebuia 15 lei si a trebuit sa ii puna fata aia. Credeti ca am facut prost ca ea i-am pus? Nu eram pregatit pentru cafenea (+ca a vrut si bautura cu alcool. etc). Acum sper ca nu am cazut de prost sau va spune la altii ca ea a platit o parte din consumatie? nu eram pregatit happy

1 răspuns:
| catablondu a răspuns:

Salut, poate ea ar fi vrut sa stati doar voi doi daca tot a vrut sa faceti poze. Faza cu nota de plata e cam aiurea, trebuia sa discutati inainte cam ce vreti si daca e ok pentru toti.