| just|breathe a întrebat:

Vroiam sa va intreb de curiozitate, voi simtiti ca vin sarbatorile? Acea magie care iti cuprinde sufletul de fericire si entuziasm.Eu nu simt nimic si, din contra simt ca tot ce e rau vine asupra mea, simt ca nu e nimeni alaturi de mine si cam totul merge prost de la un timp in coace. O fi si vina mea, nu stiu ce sa cred. Sper sa fie totul bine pana la urma sad...Sarbatori fericite!

9 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Incearca sa te bucuri pentru ca uite e zapada, in ce an a mai fost atat de multa zapada de Craciun? La mine in oras cel putin nu a mai fost. Poti sa iesi cu prietenii la o bulgareala sau la patinoar. Eu de Sarbatori ma apropii de biserica mai mult, tin post, ma duc la slujba. Incearca si tu sa faci asta, pana la urma Dumnezeu e cel care ne poate da ajutor si speranta. Iar daca ai o familie nu uita sa o pretuiesti si sa fii alaturi de ei de sarbatori.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu a posbilitatea sa-mi vad familia de craciun sa mananc din mancarurile preparate de mama dar le voi trimete un cadou dragut ca sa simta ca sunt alaturi de ei. Imi plac sarabtorile de iarna foarte mult, chiar acum am terminat de impodobit bradul si mai tarziu voi merge sa cumpar cadourile. Imi place admosfera care este pe strazi si in casele oaenilor, acum este singura perioada din an cand toti suntem mai buni si uitam de grijile de zi cu zi. Sarbatoti fericite si ganduri pozitive!

| Cryssy a răspuns:

Bună. Da, să zicem. Este această aglomeraţie de peste tot. Toată lumea vorbeşte despre Crăciun. Dar. nu e chiar acea magie de altădată. Adică eu nu prea mai simt foarte mult spiritul Crăciunului. Nu ştiu.
Numai bine! Crăciun fericit!

| roox a răspuns:

La fel simt şi el. În ultimul timp m-am certat cu toţi... deci anul ăsta va fi un Crăciun oribil!:-&
Plus că suntem în primă criză rolling eyes

| Kidu a răspuns:

Eu sunt mai entuziasmata ca niciodatalaughing
Banuiesc, ca macar familia ta este macar langa tine, si daca te-ai certat cu cineva, ar fi cazul sa lase cineva de la el/ea, ca doar este Craciunul!happy
Sarbatori fericite si tie, alaturi de cei dragi.happy

| just|breathe explică:

Va multumesc tuturor!>:d

| MihaLoveYou a răspuns:

Nici eu nu prea simt, dar gandeste-te : Vine Craciunul! Ai ocazia sa te intalnesti cu familia, sa impartasescti cadouri si odata cu ele bucurie si dragoste fata de cei dragi. Impodobesti bradul si iti decorezi casa in cele mai minunate culori, te bucuri de zapada, si ce iti trebuie mai mult decat timpul petrecut cu cei dragi?

| maddy_1722 a răspuns:

Sincer...in ani trecuti simteam. dar acum nici nu simt nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, nici eu nu simt nimic încă, totul e la fel ca şi înainte, aş putea spune că mă simt la fel ca tine, şi eu m-am gândit adesea, însă nu găsesc răspuns de ce.
Cel mai probabil ai o stare depresivă, o stare trecătoare, aşa că nu îţi face griji, vei simţi şi tu fastuoasa armonie a Crăciunul atunci când vei simţi miros de cozonac, atunci când vei ieşi cu prietenii şi totul va fi împodobit, atunci când se cântă la TV colinde, vremurile s-au schimbat nu mai este ca înainte, şi eu sper din tot sufletul să ne putem bucura de sărbători, dar aşa cum am mai zis toate sentimentele vin cu timpul. Uite, afară e zăpadă, ieşi puţin, lasă nu mai sta închisă între pereţii camerei, fă un om de zăpadă, mergi în colindat. Ascultă reclama coca cola, Sărbătorile vin, sărbătorile vin, sărbătorile vin VINE CRĂCIUNUL! Nimic nu se poate compara cu acel sentiment în care împodobeşti bradul, mîn care asculţi muzicuţa de la instalaţie. Aşa cum am mai spus e o stare trecătoare sper să îmi treacă şi mie şi ţie. Mult succes şi sărbători fericite!