| maria91r a întrebat:

Well...ieri ne-a vazut mami pe mine si pe prietenul meu de 2 luni sarutandu-ne la un eveniment public.desi pana acum a fost de acord cu relatia noastra.acum imi zice sa ma despart de el.(cica ma fraiereste)...pe el il cunosc foarte bine.si in 2 luni ne-am atasat foarte mult unul de celalalt.si nu pot sa ma despart de el... ce sa fac? sa imi ascult familia sau sa raman cu el?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde ce a facut-o pe mama ta sa gandeasca asa, oare are motive? Incearca sa afli, vb cu ea si intreb-o ce are impotriva lui, sa vezi ce iti spune, daca nu are motive intemeiate, atunci explica-i frumos ca nu vrei sa renunti la el ca il iubesti... ea iti vrea cu siguranta doar binele, poate ca se insala in privinta lui, poate ca nu, tu sti mai bine asta, incearca sa lamuresti problema dar eu zic sa nu renunti la el daca va iubiti si te-ai atasat de el...

| oz a răspuns:

Pai ai spus ca "nu pot sa ma despart de el"..."sa imi ascult familia sau sa raman cu el?" pai la intrebare ti-ai raspuns singura.

| Mwhahahaa a răspuns:

Poate mama ta are un motiv intemeiat de ti-a cerut asta, astfel nu incepea asa bizar sa-ti interzica sa nu te mai vezi cu prietenul tau.
Acum, inteleg ca e prietenul tau si il iubesti, dar nu mai mult decat pe mama ta. Tu alegihappy
Dar eu iti spun ca mama e cea mai importanta pentru tine...

Have a nice day!

| Dara a răspuns:

Draga Maria, nu ai spus daca mama ta il cunostea pe prietenul tau sau ieri l-a vazut pentru prima data. Daca nu il cunostea e posibil sa nu-i fi placut la prima vedere - mamicile au un al saselea simt care le avertizeaza cand puiutii le sunt in pericol. Sau poate e ceva mai conservatoare si faptul ca v-a vazut sarutandu-va i-a displacut total. Parintii (adultii in general) nu sunt de acord cu manifestari ale iubirii de fata cu toata lumea. Iar un sarut in public (mai ales in fata mamei) poate fi considerat de mama ta drept un fel de infruntare - un baiat indrazneste sa-i atinga fetita de fata cu ea. Probabil se gandeste ca va indrazni sa-ti propuna si altele cand sunteti doar voi doi.
Ce poti sa faci? Incearca sa vorbesti cu mama ta si cu prietenul tau si pune-i fata in fata. Poate daca mama discuta cate ceva cu el isi va schimba parerea si te va lasa sa iti continui relatia (probabil sub stricta supraveghere o vreme, pana ii castigati increderea). Daca te-ai atasat de acest baiat si esti sigura ca si el tine la tine, merita sa faci aceasta incercare.
Insa daca nu reusesti, nu incerca sa iti infrunti parintii pentru un baiat - de obicei, din asemenea situatii doar fetele au avut de pierdut, asa ca ai grija. Succes.

| YepIsSuspended a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate ca mama ta l-a vazut in realitate si noua nu neexplici exact cum, sau poate ca tu zici adevarul...nu stiu...

| simona_2554 a răspuns:

Discuta cu mama ta despre asta si fa-o sa inteleaga ca relatia aceasta e importanta pentru tine si determin-o sa iti zica ceea ce ei i se pare gresit! aici nu e vorba de alagere, dar gandeste-te ca parinti in general le vor binele copiilor, oricum cred ca daca discuti cu mama ta amandoua aveti de castigat

| yourfriend_1956 a răspuns:

DAca as fi in locul tau nu as renunta la el, insa vb cu mami tau serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interebare: cati ani ai? probabil daca ai mai putin de 15 o deranjeaza ca va sarutati, mai ai ales in public. daca ai mai mult de 15 inseamna ca se gandeste ca faceti si altceva pe langa sa va sarutati ( intelegi tu). vorbeste cu ea si afla ce o deranjeaza. poate se remediaza cumva