| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Aveti un sfat pentru a realiza o poza pentru Facebook cat de cat decenta si frumoasa... si sa nu arate ciudat... si sa nu semene cu cea care se pune pe cruce la mort (cum este actuala)?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Banuiesc ca prin poza care se pune pe cruce la mort te referi la poza portret facuta in studio fara decor in spate.
Pozele frumoase nu sunt niciodata selfie. Nu am vazut niciodata selfie-uri reusite. Trebuie sa-ti faca altcineva poza iar tu sa zambesti catre aparat. Ar fi bine sa fie un decor frumos in spate, preferabil afara. Pozitia in care stai e si ea importanta dar asta ramane la libera ta alegere. Fii cat mai natural si relaxat.
Fotograful sa te incadreze in intregime si sa faca poza dintr-o pozitie in care sa nu ai soarele in spate.