| BestGirl_2450 a întrebat:

Zicezimi si mie niste bancuri misto plz. Funda pentru cele mai dragute si eventual cele mai multe!

Răspuns Câştigător
| Jessica a răspuns:

Mos Nicolae sta in seara de Ajun in fata lui Bula. Ii arata cu degetul si ii spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bula:
- Tata, mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

Bula completează o fisa personala pentru angajare. La data nasterii trece 15 august.
- In ce an? intreaba functionara de la oficiul fortelor de munca.
- In fiecare an!

Bula, ce este whisky-ul?
- Whisky-ul este bautura pe care alegătorii o beau prin reprezentantii lor din parlament.

Un general inspecteaza plutonul lui Bula. Ajunge la acesta, il bate prietenos pe umar si zice:
- Cum iti merge, fiul meu?
La care Bula radios:
- Ce bine ca am dat de tine, tata, mama te cauta de ani şi ani...

Bula il intreaba pe Ştrula:
- Esti smecher?
- Bineinteles.
- Atunci da-ti un cap in gura!

De ce dorm oltenii pe camp?
Ca sa se cultive.

Un roman,un rrom,un american si un spaniol intr-o limuzina.
Scoate americanu' un pachet de tigari,fumeaza o jumate de tigare si arunca tot pachetul.
Cei trei intreaba de ce a facut treaba asta si el raspunde ca la ei in tara sunt multe.
Scoate spaniolul o sticla de wisky,bea un sfert si o arunca.
Cei din masina pun aceeasi intrebare la care raspunde ca la ei un tara este suficient.
La un sfert de ora dupa, scoate romanu' pe rrom pe geam si il arunca.
Cei din limuzina intreaba:
-De ce ai facut treaba asta?
-La noi in tara sunt foarte multi asa ca nu este nici o paguba!

Ana se duce la bunicul sau si il intreaba:
- Bunicule, si tu ai fost copil?
- Da!
- Cred ca arata-i tare haios cu chelie si mustata.

Un melc bate la usa unui urs. Iese ursul se uita in stanga si in dreapta. Dar nu era nimeni. Apoi se uita in jos si vede melcul si ii da un sut. Peste 6 luni vine melcul si zice "hei ce a fost faza de adineauri?"

Care e materia preferata a sarpelui?
Istorialaughing