| IonutJohn a întrebat:

29,99 euro înseamnă 140 de lei, 4 lei si 4 bani?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Azi, 18 ianuarie 2019, suma ta in euro reprezinta in lei 140, 62. Cursul nu este acelasi in fiecare zi.

| ziftode a răspuns:

140 de lei, 4 lei si 4 bani?!?
ce inseamna asta? chiar nu pricep
hai sa zic ca e prea greu sa notezi 4 bani cu virgula, urmat de, 04
dar cum poti sa pui o suma in 140 dupa care sa mai pui 4
de ce nu poti sa pui 144?!?

iar suma ta e data de https://www.cursbnr.ro/... lucru care nu numai ca variaza zilnic, insa cursul de schimb de acolo e doar o referinta, in practica si bancile si casele de schimb au cursuri diferite, uneori chiar foarte diferite, si intotdeauna sunt foarte diferite intre vanzare si cumparare!

| IonutJohn explică (pentru ziftode):

Scz asa mi-a venit sa scriu, mersi de raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce zi intrebi? Nu de alta da cursul valutar e diferit de la zi la zi. Intra la bnr la convertor valutar, pentru ziua respectiva, pune din euro in lei, si bate 29.99 si o sa iti dea exact rezultatu conversiei, pentru ziua respectiva.