| RealKing01 a întrebat:

3500 euro inseamnă 170 milioane?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, doar 17.144 lei (adica 17 mii 144 roni).

Milioanele vechi au disparut de peste 10 ani, fiind in ziua de azi inutile.

| sierra1 a răspuns:

Ai vrea tu! doar 17.237, 5 la cursul bnr de vineri

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma refer pur si simplu la psihic. Eu de exemplu am facturat mai ieri vreo 2700 EUR (pentru vreo 3 saptamini, nu cistig atita pe zi, lol). Pot spune 2700 EUR, pot spune 13.000 RON, sau pot sa spun ca am cistigat 130 de milioane. Care ma face sa ma simt mai bogat, ha? P.S. Cu 2000 RON singur iei si te orientezi. Iar piinea nu te ajuta la nimic, doar sa te umfli. De lucru e gramada, si in viata reala, si in online, dar majoritatea prefer sa fie prosti si sa se plinga. Si eventual sa se mire ca oare ce or face unii "cu atitia bani" - si de cele mai multe ori se mira apropos de aia care STIU ce fac si cu viata lor, si cu banii, nu de bugetarii aia care s-au trezit peste noapte cu 10-15.000 RON salariu dar ei tot prosti ca noaptea au ramas.

| Dismally a răspuns:

Da, 170 - 172

| ReddY25 a răspuns:

175, 5x35 aproximativ

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

Daca strainii spun ca romanii sunt prosti, ne suparam. Dar folosirea inca a valorii banilor de dinainte de denominare si a ronilor in loc de lei, asta denota.
Si unde mai pui ca aceste elemente sunt folosite inclusiv de unele mijloace mass-media(pentru a impresiona cu marimea valorilor furate sau folosite) sau functionari din institutii de stat.

| Sophieka a răspuns:

3,500 Euro equals 17, 213.86 Romanian Leu

De fiecare data cand vrei sa stii cat valoreaza o suma de bani, o scrii pur si simplu pe google: 3500 euro in lei
De asemenea, daca vrei sa stii cat valoreaza 1 euro in lei sau din orice alta moneda..Doar scrii pe google: 1 euro in lei; 1 lira sterlina in lei, 1 forint in lei sau euro sau orice vrei tu.

| Vântulalb a răspuns:

Milioanele, nu au disparut, Violleta! Sunt unii destul de bogati ca sa aiba milioane de lei.
Dar "roni" cand au aparut?

| RobertVaka a răspuns:

Cam asa da

| Atess35 a răspuns:

67550 tl

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Atess35):

Nu sunt inutile nici milioanele, ci ii fac pe multi sa se simta mult mai putin saraci decat sunt de fapt. Alta e cand zici am salariu 20 de milioane decat 2000. . big grin