| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

A Incercat cineva Optiuni Binare? am auzit de asa ceva de cateva Luni. chiar poti face Bani din asta si daca da, imi dati niste sfaturi sa invat de la cineva care a incercat?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O cunostinta a incercat, a investit suma minima ceruta, dar in curand i-a scazut fondul sub limita minima de tranzactionare. A apelat la mine pentru ajutor, sa-si desfiinteze contul.

Spre marea mea surprindere, site-ul principal, nici cel de dupa logare - NESECURIZAT!
Pe prima pagina, langa un grafic frumos colorat care se "misca" in timp am gasit doua butoane pentru start/stop tranzactionare, respectiv alte doua butoane mari: unul care m-a trimis la incarcare de cont de pe card /cont bancar, iar celalalt m-a trimis... pe un alt site a unui ALT nameserver, unde s-a putut loga cu numele si parola de pe primul...
Intrand pe al doilea site, acolo ma astepta un alt grafic elegant, cu butoane (grafice) stilizate diferite, precum si 2 butoane start/stop tranzactionare.

Surprize:
- soldul celor doua conturi a fost DIFERIT (unul aproape dublul celuilalt)

- In My Account se pot face diferite modificari referitoare la datele si contul personal, DAR nicaieri NU am gasit vreo modalitate de a RETRAGE banii din cont (doar de bagat banii)!

- In afara de cateva (8-10) "intrebari frecvente", NICAIERI nu sexista un ajutor care sa explice rolul si functionarea paginilor de tranzactionare, cu toate ca la tranzactionari pe bursa si cele mai mici greseli pot conduce la pierderi considerabile

- Si ultima, dar pentru cunoscatori relevanta informatie: site-ul este inregistrat pe un server de cloud din SUA, proprietarul este o firma cu nume chinezesc pompturos, administrata din Taiwan...

| mudokins78 a răspuns:

Cum adică opţiuni binare?
La ce anume binar? (Jocuri, bancomate, etc.)

| Andreea11989 a răspuns:

Hello, nu iti recomanda sa incerci, deoarece majoritatea brokerilor fac promisiuni false cu rezultate extraordinare. Optiunile Binare sunt bazate pe noroc.

| Mario2306 a răspuns:

Stai in banca ta cu Optiunile Binare. Toti cei care au incercat au pierdut banii, inclusiv eu. Este exact ca la jocurile de noroc, nu, pot sa spun ca mai prost, pentru ca acolo mai castigi din cand in cand, dar la Optiuni Binare nu faci decat sa-ti pierzi banii din cont rapid si sigur. Daca chiar vrei sa faci bani incearca sa tranzactionezi forex, futures... Cel mai sigur este sa iti faci cont de futures la un broker din America, sa-l alimentezi cu suma minima, in general 1000$, si sa incepi sa tranzactionezi, binenteles asta dupa ce inveti, cumperi cursuri, tranzactionezi pe simulator si asa mai departe. Daca ai ambitie poti reusi. In forex iti trebuie sume mai mici sa incepi sa tranzactionezi, dar problema cea mai mare este ca peste 90% din brokerii de forex, nu-ti platesc castigurile si cei care o fac, o fac greu, te umpli de nervi si stres pana iti primesti banii. Tot ce spun aici e testat de mine. Ce sa-ti spun, bafta si nu renunta la visul tau!

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru Mario2306):

Am auzit de Forex, si mersi de raspuns. dar Futures e un Site de Forex?

| Mario2306 a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Nu este un site. Pe forex poti tranzactiona doar combinatii de perechi valutare, iar pe futures poti tranzactiona si cateva perechi valutare dar si alte piete, cum ar fi Dax, Gold, Nasdaq, Crude Oil, Naturl gas.......sunt multe.

| Porogre a răspuns:

Am citit o perioada despre asa ceva dar nu am incercat.Cred ca cel mai sigur drum spre castig ar fi acela de a fi invatat de cineva priceput.Riscurile sunt mari si piata nu e reglementata prin legislatie foarte bine iar investitorul poate pierde toti banii fara a fi descurajat. Daca detii un capital si vrei sa il investesti acceseaza https://cubaniputini.ro/ -poate te ajuta.
O parere SINCERA a cuiva care chiar a incercat(nu sa ne trimita sa cumparam nu stiu ce carti, cd-uri...) ar fi binevenita.