| Maxx23 a întrebat:

A luat cineva fonduri europene pentru a deschide o afacere? Sincer, cum e treaba cu fondurile europene? As vrea sa deschid o spalatorie auto si vulcanizare intr-o zona de frontiera. E okay cu fonduri europene? Poti avea probleme cu fonduri europene daca accesezi?

8 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu prea cred că o să-ți ofere uniunea europeană bani pentru o spălătorie, sunt la tot colțul, mai bine te gândești la o idee unică.

| Elena199999999999 a răspuns:

Iei fonduri europene dar ei dau cu o mâna si iti iau inapoi cu doua, cam asa e tatal meu trebuia sa dea 40 % din castiguri la stat deci e cam nasol,

| Maxx23 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Ce idee? happy

| Maxx23 explică (pentru Elena199999999999):

Cum? Tot nu am înțeles nimic.

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru Maxx23):

Habar nu am frate, deja depinde de tine.

| Elena199999999999 a răspuns (pentru Maxx23):

Odata ce faci contractul cu statul automat trebuie sa dai o anumita suma anual la stat depinde cat % iti vor cere ei, primesti fondurile dar apoi trebuie sa dai 40 % din castiguri la stat

| Maxx23 explică (pentru Elena199999999999):

Daca iau 20000 euro maxim, cat ar trebui sa le dau?

| Elena199999999999 a răspuns (pentru Maxx23):

Depinde asta de tine, din castigurile care le vei avea,