| AndreiAndrei260111 a întrebat:

A mai făcut cineva Curierat pe bicicleta in Cluj? M-ar interesa sa stiu cam cati km se pedalează in medie pe zi, vreau sa ma apuc da fac sport mai mult, nu neaparat pentru bani, ci pentru mișcarea pe care o faci pe bicicleta lucrând ca curier pe bicicleta, eu și dacă fac 2 lei pe zi dar stiu ca am avut motivația sa pedalez îmi e Ok

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiul meu face din 15 mai anul curent.
Nu este vorba doar de km parcurși. Să fii la dispoziția clienților la ore de vârf, seara târziu până la inchiderea restaurantelor, să pedalezi în sus spre Bună Ziua, să nu încurci comenzile când ai 4 de livrat de o dată, uneori de 5 ori pe zi, de parcă ai participa la Turul Franței, să urci până la etajul 5 când e stricat liful, să nu ai timp să mănânci un sanviș că ești solicitat non stop ore la rând, să plouă cu găleata dar tu să ai comanda de livrat. Să nu găsești clientul căci a dat o adresă falsă, și să plătești comanda din buzunar. Toate astea și numărul de km pe zi, l-au determinat pe fiul meu să achiziționze un motor electric și un acumulator, ca să poată să reziste zilnic luni în șir. Cam atâți km se fac pe zi. Așa că dacă ai nevoie de 200 lei pe zi, merită. Dar dacă numai motivația de a pedala îți lipsește, atunci nu te băga în asta, ca să o găsești acolo. Chiar nu merită și dacă nu te ții serios de treabă, nu faci purici în sistem.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Atunci apuca te si pedaleaza. Ramane de vazut cat câștigi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii de la Food panda si de la glovo ar trebui sa stie cel mai bine :) Acuma de aglomerat e aglomerat, asta-i clar, nu stiu, 5-8 km lejer oricum :)
Scuze ca m-am bagat in seama, dar daca vezi un biciclist de la food panda, ai putea sa il intrebi, cand primesti o comanda noua, iti apare distanta in km pe display. Bacsisul nu e mare branza..tho
Uita-te si pe YT https://www.youtube.com/watch?v=nxGgoOwTVuA
https://www.youtube.com/watch?v=xWwUwtgU5hw
https://www.youtube.com/results?search_query=cluj+food+panda