| SingleForOne a întrebat:

A mai folosit cineva aplicația Bolt?
Se poate primi banii inapoi daca anulez o cursa plătită automat cu cardul?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Se poate sa iti recuperezi banii. Cauta prin optiuni si poti sa setezi ca soferul a intarziat sau nu a ajuns la adresa specificata..etc..si iti dau banii inapoi ( la uber merge ).

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu sef. Ai folosit, ai platit, salut.

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

De folosit, n-am folosit nimic, doar am dat un click pentru o comanda

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu, nu trimit banii inapoi. Ai functia de anulare daca nu mai vrei sa mergi inainte sa ajunga soferul, dar tot iti trage bani ca l-ai plimbat degeaba. Daca nu ai anulat cursa aia e. Data viitoare nu da comanda daca nu esti sigur ca vrei sa pleci.

| NunuNini a răspuns:

Te-ai folosit de serviciile lor si acum vrei sa le dai teapa?

| SingleForOne explică (pentru NunuNini):

Adică? Cum să dau țeapă dacă nu am folosit un serviciu? Am făcut o comandă, m-am răzgândit, și dacă ar trimite banii înapoi.

| NunuNini a răspuns (pentru SingleForOne):

"daca anulez o cursa plătită automat cu cardul"
Inseamna ca ai facut cursa.
Daca nu, explica-mi si mie cum poti plati o cursa de taxi (bolt sau oricare alta) inainte de a o face, de a sti distanta, etc.