| Necun0sScuT a întrebat:

A sa am posibilitatea sa lucrez in Anglia. Daca ma duc si lucrez 2 luni apoi fac un imprumut de 30.000 de lire sterline si ma intorc in Italia, ar putea ei sa ma depisteze si sa ma oblice sa platesc? Am auzit ca multi au facut asa ceva happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce crezi ca iti da asa simplu imprumutul ala? si in ue te gasesc imediat.

| sltlp a răspuns:

Tu crezi ca aia is prosti sa ii fraereasca toti? Vezi ca te asteapta zile negre cu astfel de ganduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, esti in UE, te gasesc mi usor decit oriunde. Iar Interpolul si Carabinierii sint cei mai eficienti dintre toate politiile.

| florySim a răspuns:

Inainte se mai facea asa, dar trebuia sa ai bani in cont si un contract de un an de zile.Acum nu-ti da imprumut nici daca ai contract definitiv sau fara datorii.Trebuie dovezi solide sa vada ca esti serios si sa ai vechime la bancile lor.