| anamaria82726 a întrebat:

Acum cam doua luni am trimis un colet cu plata ramburs si atunci recent m-am tot dus la posta sa-mi iau banii si mereu ziceau ca o sa vina acasa peste câteva zile etc etc si au trecut doua luni..ar trebui sa-mi iau banii. Sa ma duc sa-i mai intreb sau care e faza?

2 răspunsuri:
| PeggyRock a răspuns:

Pe baza chitanței pe care ai primit-o atunci când ai pus coletul la poștă, poți să ceri înapoierea acestuia sau banii ramburs. Știi dacă a fost ridicat? În România, la 2 zile după ce a fost ridicat coletul, am primit banii acasă. Deci nu se justifică întârzierea. Mergi la poștă și lămurește ce s-a întâmplat cu coletul tău/sau cu banii.