| coexp817 a întrebat:

Acum vreo 4 ani am avut un abonament la romtelecom, si apoi nu am mai platit, mi-ai venit instiintare ca am de plata 900 lei.
Intrebarea mea este daca imi fac un card la banca si imi tin bani pe el, imi poate opri din bani? S-au imi poate bloca cardul?
Va multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La un moment dat vei fi dat in judecata si daca pierzi ti se va pune sechestu pe bunurile personale inclusiv pe cont daca e pe numele tau.

| thalyslly a răspuns:

Da
si te poate da in judecata iar daca pierzi poate sa iti scoata casa la licitatie sau alte bunuri pe numele tau

| coexp817 explică:

1- La cat timp voi fi sters din baza de date de la ei in caz ca nu platesc?
2- De ex daca imi fac zilele astea card si imi bag bani pe card peste cat timp imi vor putea retrage bani dupa card, imediat sau in cat timp?