| Alien a întrebat:

Ai considerat vreodata ca poti sa ghicesti viitorul?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Nu. Dar intuiesc ca mie o sa-mi dai fundita ca sunt absolut sincer cu tine si nu cred in prostiile gen : ghicit viitorul.Iti dai seama ca o singura secunda poate schimba traiectoria viitorului? O simpla vorba, un simplu gest.
Uite un ex : Daca atentatul asupra lui Hitler reusea, scapau milioane de oameni ¿? Daaa. Daca ala era cu un metru mai la dreapta sau la stanga, istoria era scrisa altfel.
Vreau sa spun ca sunt prea multe variabile pentru a ghici si 5 secunde in viitor.Totul este intuitie.

20 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu cred ca cineva poate stabili cu adevarat ce urmeaza sa se intample cu viata unui om, poate doar medicii cand spun ca te vindeci sau ca vei muri, totul este relativ.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E amuzant cand se intampla sa prevad replica sau reactia cuiva, restul sunt speculatii.
@Mari ia spune asa: cristacheceliute o sa castige la loto cu prima ocazie laughing

| Bacemi a răspuns:

O prezicere in functie de prezent am facut de mai multe ori dar nu mereu s-a indeplinit. Ma folosescde evenimentele recente pentru a-mi imagina mai multe posibilitati si incerc sa analizez fiecare situatie pentru a sti la ce sa ma astept.

| arrriadna a răspuns:

Mie mi s-a intamplat de cateva ori, dupa o metoda cretina invatata de la colegele de clasa. Am renuntat si la idee si la practica dupa ce am prevazut "un eveniment trist" in familia unui coleg. A doua zi dupa ce facusem predictia am aflat ca tatal lui avusese un atac de cord si a murit... Nu vreau sa mai "vad" in vecii vecilor asa. Oricum, mi se pare buna explicatia cuantica. Exact cum zice yoyodedeea. Toti facem asa si multe ori nici nu realizam.

| remus a răspuns:

Nu, pe scurt timp am intuit ce se intampla, daca am urmat acel gand in fractiune de secunda am evitat chiar un accident colectiv, mai departe stie Bunul Dumnezeu.

| Razvan a răspuns:

Nu. Dar uneori anticipez evenimentele bazandu-ma pe faptul ca unii oameni fac aceleasi actiuni mereu, deci sunt foarte usor de ghicithee hee

| Catalion a răspuns:

Am visat de multe ori diferite lucruri si acele vise s-au indeplinit. De exemplu am visat ca urma sa intru la liceu si am visat ca eram in acelasi liceu cu trei fosti colegi si unul dintre ei eram in aceeasi clasa. Am visat exact cu cine eram in acelasi liceu si despre care liceu era vorba. Am mai visat o data ca imi faceam un site si eram pe cale sa aleg infatisarea pentru site si am vazut cum arata infatisarea aleasa. Peste un an, mi-am facut un site si am visat exact acea infatisarea pentru site, mi-am amintit-o perfect. Si s-a mai intamplat de multe ori sa se indeplineasca vise. De la cele mai marunte la cele mai complexe. E ca si cum s-a repetat timpul pentru mine. E cam ciudat.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu

| misiik a răspuns:

Nu cred ca se merita, mai bine las sa mearga viata asa cum imi este data, in rest, depinde de mine ce doresc si cum ma realisez.

| Marii a răspuns:

Nu prea, dar mereu cand spun ca se va intampla ceva, intotdeauna se adevereste. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare data! Nu a existat nici un caz in care sa-mi doresc ceva si sa nu se intample. Ori sa nu anticipez cum se va finaliza ceva.In schimb, asa se intampla si cu presimtirile, se adeveresc.Am invatat cu timpul sa ma detasez si sa le inteleg.Cand nu sunt sigura de ceva nu imi ramane decat sa... sper! Atunci cand nu am forta necesara sa inving.Trebuie sa te cunosti bine, sa stii sa te controlezi, sa stii cum sa "te manevrezi". Puterea gandului este nebanuita. Feriti-va de gandurile rele daca nu constientizati cat de multe pot face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca visele se adeveresc din cauza ca inainte sa ma casatoresc cu sotul meu ma certaseram un pi si am stat cu un alt biatt si nu stiam ce o sa se intample si atunci m-am rugat sa visez cine o sa fie sotul meu si l-am visat pe iubitul cu care ma certaseram si dupa 2 luni m-am mutat cu el si dupa 2 ani ne-am casatorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur
am considerat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de la un timp mi se intampla sa am o senzatie, imediat imi vine o persoana in cap, si imi imaginez totul ca si cum se intampla si la cateva zile se intampla exact cum mi-am imaginat, mi se intampla de cand eram mic dar nu mi-am dat seama...numai de 2 ani de cand am bagat de seama, si nu am gresit niciodata si exista momente care stiu cum se va intampla de parca leas mai fi trait, nici eu nu cred in chestii din astea dar ma cam sperie acea senzatie... app si mai e ceva, de la un timp incoace mi se intampla ceva foarte ciudat, mi se intampla un lucru bun apoi e urmat de un lucru mult mai rau si apoi de un lucru mult mai bun, nu stiu ce se intampla

| yoyodedeea a răspuns:

Nu, dar am facut o chestie care ma "sperie"
mai demult m-am gandit la o ceva. mi-am facut un fel de scenariu in minte...
dar mai tarziu... dupa cativa ani s-a adeverit.
si cand ma mai gandesc cum ar fi daca, ma cam apuk groaza ca mi-e sa nu patesc la fel.
dar nu cred ca e de "ghicit viitoru"...mai mult de ...gura aurita

| bnj a răspuns:

Intuiesc viitorul apropiat si din cate imi dau seama, imi sporeste abilitatea asta

| al3utzu a răspuns:

TPU Player si mie mi se-n tampla mereu si am sensatia aia de dejavu.