| Noobmaster69 a întrebat:

Ai nevoie de scoala si facultate pentru a începe o afacere?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Depinde de afacere. Daca vrei sa vinzi unghii false, nu. Daca vrei o agentie de turism, trebuie Facultate de turism la stat, obtinuta o acreditare. Aia care fac la particulare nu obtin acreditarea si nu-si pot dewschide firma de turism. Si tot asa. Plus ca facultatea, daca nu iti asigura chiar toate cunostintele necesare, macar iti asigura un limbaj elevat. Iar diploma abtinute te incadreaza intr-un grup profesional: avocat, inginer, doctor, profesor, contabil, etc.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de bani în primul rând și de o idee. O facultate economică te ajută.

| Bizon95 a răspuns:

Sigur, Jiji Becali are o tona de scoala... NU?!?

| iPaladinus a răspuns:

Din cate stiu, profilul economiei te ajuta foarte mult in domeniul asta

Răspuns utilizator avertizat