| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma cu o informatie,vreau sa depun bani intr-un anumit cont bancar,pot depune bani in contul respectiv fara sa am cont bancar la banca respectiva, doar stiind codul iban al celui caruia vreau sa-i depun?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da. Este suficient sa cunosti codul bancii respective si sa specifici valuta pe care doresti sa o folosesti in tranzactie.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Da! Pentru a depune bani intr-un cont, ai nevoie doar de codul Iban si numele celui care detine contul