| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog sadsad Cand s-a infiintat bursa de valori de la Bucuresti si Sibiu? Si ce se tranzactioneaza la bursa de la Sibiu? Dau FUNDA +vot happy

Răspuns Câştigător
| LightxD a răspuns:

Uite cateva informatii :D
http://www.bvb.ro/About/Presentation.aspx?t=1
Bursa Monetar Financiara si de Marfuri Sibiu a sarbatorit in 14 decembrie 13 ani de existenta. Institutia a fost infiintata pe 14 decembrie 1994, obiectul initial de activitate fiind tranzactionarea de marfuri pe piata spot. In anul 1997, bursa sibiana si-a schimbat obiectul de activitate si a inceput sa intermedieze tranzactii monetar financiare.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial si gasesti ce vrei. Succes!