| niculai123456789110 a întrebat:

Ajutor! Va rog frumos sa îmi dați un sfat, sunt disperat am pierdut 10000 de mii de lei la cazino, am vândut mașina acum am făcut un împrumut și am băgat și acel împrumut. Nu stiu ce sa mai fac, un sfat va rog

30 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei bani imprumut? Descurca-te, nu te-a pus nimeni sa faci asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Credulule crezi ca asa cîstigi banii? Du-te la muncă nu la cazinou. Acum asta e, vezi tu ce faci vinzi tot si dormi in stradă, unde nu e cap ce sa faci. băutura țigara drogurile si jocurile de noroc astea duc la ruină.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai vinde si casa, daca tot esti hotarat sa-ti ratezi viata, la jocurile de noroc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la psiholog / psihiatru. Jocurile de noroc sunt o boala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bagă și casa.

| Celcestietot a răspuns:

Mai ai sa iti vinzi sufletul...

| OldSoul a răspuns:

Vrei sa-ti recomandam un camatar?

| Violleta2022 a răspuns (pentru OldSoul):

De ce, vrei sa-l vezi si fara maini sau picioare?
Nu stii ca, camatarii te casapesc, mutilandu-te pe viata, daca nu ai sa dai banii inapoi, dublu sau chiar triplu?

| Sn4k3 a răspuns:

Pai vinde ce mai ai si baga iar.

| sierra1 a răspuns (pentru Sn4k3):

Yesss! i like it!

| johnnny123 a răspuns:

Degeaba ceri sfaturi după ce ai comis-o. Oamenii dependenți de jocuri de noroc nu vor niciodată să-i asculte pe cei care le spun că jocurile de noroc sunt o tâmpenie, până când nu ajung în situația ta.

Numai eu știu câți de "nefolositor" mi-am luat aici de la toți cei cărora le spuneam că jocurile de noroc sunt o taxă pentru oamenii slabi la matematică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Eu sunt inginer in calculatoare și ma joc la calculatoare. Atâta ca nu îmi bag toți banii, pentru ca cunosc algoritmul. Care e încă o data logica ta ca nu știu matematica?

| Yuoia a răspuns:

Nu te-ai lecuit dupa prima ratare si ai continuat?
Interneaza-te de buna voie (nu glumesc) la psihiatrie. Acolo stai de vorba si cu psihologul.

| cfrtobias a răspuns:

Tu faci misto de noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule "informatician", dacă tot ești asa de bun la matematica atunci înmulțește la doi acel 13 scris de tine și mai adaugă 3. Apoi îți va da ca rezultat vârsta mea. laughing. Tu ești programator? Un programator nu oferă astfel de răspunsuri și mai ales, un programator nu răspunde cu acceasi masura provocărilor. Scuză-mă, tu nu prea ai inteligenta de programator și chiar jignești alți programatori pricepuți când te încadrezi pe tine la programator. Nu mai vinde castraveți la grădinar pentru ca nu tine. Dacă știi a porni un PC, a juca un PUBG și accesa TPU asta nu înseamă ca ești priceput în ale internetului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te tu la școală. Nu numai că ai pierdut bani la păcănele sau unde naiba ai pierdut bani, dar ai pierdut și ani de școală gimnazială.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriți soarta

| Raducons a răspuns:

Nu te ai lamurit ca nu sunt sanse de castig acolo.Trebuie data o lege care sa interzica excrocheriile astea, dar nu ii pasa la nimeni.Au fost atatea cazuri de oameni distrusi, dar nu le pasa din pacate si ce e cel mai trist ca se inmultesc ca ciupercile.Asa patesc toti pierd o suma mare si apoi in dorinta de a ii recupera continua si se adancesc tot mai tare, Eu zic sa renunti pur si simplu, intelege ca nu sunt facute aparatele sa castigam noi, O sa ramai cu paguba dar macar nu ajungi sa iti pierzi casa sau chiar viata

| darrio2007 a răspuns (pentru Raducons):

Lege pentru cine? Pentru unii prosti care viseaza la castiguri fabuloase?
Singurul castigator este cel care profita de naivitatea unora.

| niculai123456789110 explică (pentru Raducons):

Da mai jucam înainte 300 400 de lei da ma opream acum vorba ta din ce în ce mai mult ma mustra conștiința sa recuperez bani aia?

| aimullah123 a răspuns:

Daca ceea ce ai scris tu e real si nu faci misto de noi, raspunsul e simplu. Mergi cat mai repede la psihiatru sa iti dea un tratament.
Apoi mergi si la psihoterapeut

| niculai123456789110 explică (pentru aimullah123):

Nu fac mișto de nimeni doar ca numai am control îmi vine sa bag încontinuu sa scot bani pierduti?

| GouDidodino a răspuns:

Eu zic sa vinzi tot ce mai ai, casa, bunuri de valoare, bijuterii, telefon si joaca din nou, incearca sa recuperezi paguba, altfel o sa ai conștiința încărcată ca ai pierdut acea suma de bani. Trebuie sa continui sa joci până recuperezi tot ce ai pierdut. Succes

| Wr3nch a răspuns (pentru GouDidodino):

Asta e cel mai prost sfat din istoria sfaturilor.

| johnnny123 a răspuns (pentru GouDidodino):

Foarte inteligent sfat...

Ție dacă-ți cere sfatul un bolnav de cancer pulmonar, îi spui "cumpără-ți țigări de toți banii pe care-i ai și fumează cât mai mult până când te vindeci de cancer"

| Marbea a răspuns (pentru GouDidodino):

Decat sa-i dai asa sfaturi mai bine lasa-te!

| sierra1 a răspuns (pentru Marbea):

Dă-i tu un sfat mai bun!

| Alfred0703 a răspuns:

Nu mai baga.

| Osneros a răspuns:

Apucă-te de dava. N-o să mai ai ce să bagi la păcănele.

| Marbea a răspuns:

Sa ai vointa sa te lasi de jocuri. Discuta cu un psiholog, stai departe de cazinouri si de jocurile de noroc. Vrei sa ajungi sa cersesti pe strazi?
Nu stiu cati ani ai, dar apeleaza la parinti, sotie daca ai, sa-ti pastreze banii, nu mai umbla cu bani, gaseste-ti un hobby, munceste mai mult astfel incat sa nu ai timp sa te gandesti.
Schimbarea trebuie sa vina de la tine, daca tu nu faci un efort in acest sens nimeni nu te poate ajuta. Minuni peste noapte nu se intampla!
Investeste banii in loc sa-i cheltui, deschide-ti o afacere, fa ceva util si fa eforturi sa te schimbi pana nu e prea tarziu.