| daryus2221 a întrebat:

Am 14 si as vrea sa imi fac un card visa electron junior, iar intrebarile sunt:
1. Pot plati online? Si daca da, ar trebui sa fie o optiune speciala pt visa electron sau pur si simplu visa?
2. Pot primi bani pe card de la cineva?
3. Si daca as vrea sa imi bag bani pe card, parintii vor trebui sa o faca?

Raspundeti doar cei ce aveti sau ati avut acest card...

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Am 16 ani, am VISA Electron si functioneaza ca orice alt card, poti sa faci plati online, poti sa primesti si sa bagi bani pe el chiar tu.

8 răspunsuri:
| daryus2221 explică:

Toate acestea pot face si eu la 14 ani? Si cam cat ti-a luat pana ai primit cardul?

| AlexL28 a răspuns (pentru daryus2221):

Eu l-am facut la 15 ani fiindca am avut nevoie pentru liceu, cel mai probabil vei putea si tu sa il folosesti tot asa. Nu imi amintesc in cat timp l-am primit...

| daryus2221 explică (pentru AlexL28):

Si ultima intrebare, a fost nevoie de prezenta unui parinte cand ai fost la banca sa iti faci cardul?

| AlexL28 a răspuns (pentru daryus2221):

Nu, nici macar semnatura lor.

| daryus2221 explică (pentru AlexL28):

Acum chiar ca este ultima intrebare, la ce banca ai fost. Dupa iti voi da funda. (daca vrei big grin )

| AlexL28 a răspuns (pentru daryus2221):

La Banca Transilvania

| daryus2221 explică (pentru AlexL28):

Ok, mersi, daca mi-ia puteai spune cum le-ai spus si lor ca vrei sa iti faci card ar fi perfect, oricum, ai funda.

| AlexL28 a răspuns (pentru daryus2221):

Cand am spus ca am avut nevoie pentru liceu am vorbit serios in sensul ca toti elevii de liceu care erau navetisti si-au facut, iar scoala s-a ocupat de "organizare" ca sa zic asa. Un angajat de la BT a venit la noi cu contractele pe care le-am semnat si peste cateva saptamanii ne-am dus la banca sa ne scoatem cardul...