Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi fac un card de debit.
Ce imi recomandati intre cardur de la Raiffeisen(Visa Electron, Mastercard), BCR Visa electron junior?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa optezi pentru Raiffeisen.

| Schweitzer a răspuns:

Eu zic ca e cea mai mare greseala pe care o poti face. Avand o varsta frageda ar trebui sa fii educat in privinta banilor. Incearca sa citesti o carte si sa vezi cum sta treaba cu banii. Eu iti recomand sa cumperi "active" adica ceva care va produce bani si nu "pasive" care iti vor scoate bani din buzunar. E parerea mea si alegerea ta. Succes!

| alexutzu1981 a răspuns:

In primul rand gandeste-te ce banca iti este cel mai aproape. Daca ambele iti sunt la indemana eu as opta pentru raiffeisen, pentru ca la bcr in general sunt comisioane mari. Deci uita-te pe lista de comisioane si alege ce este mai ok. Nu-ti fa mastercard ca platesti comisioane mai mari si nu ai nevoie de mastercard. Visa electron au comisioane mai mici. Vezi si bancpost, acum multi ani eu la bancpost mi-am facut cardul, si aveau comisioane ok.