| Doremifa a întrebat:

Am auzit despre faptul ca poti gasi sponsori sa te susțină material in inceperea unei afaceri, puteti sa imi oferiți ceva mai multe informații despre asta si cum pot găsi asa persoane sau proiecte?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sfatul meu este să nu cauți "sponsori", ci caută un avocat bun care te poate ajuta cu accesare de fonduri europene, împrumut bancar pentru IMM-uri, găsirea unui contabil bună bun! Un "sponsor" va dori controlul asupra afacerii, garanții ș.a.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| brokxy a răspuns:

Mai bine te imprumuti de la banca sau fonduri europene cum spunea domnul romeo78. Pentru ca un sponsor (oamenii sunt lacomi) asa ca un sponsor va dori mereu un procent din profitul tau. Poate chiar si 30, 50% La banca daca iti merge afacerea bine platesti mai incolo. Sau dai cate putin in fiecare luna si termini. Nu e stress. Dar de ala nu mai scapi laughing

Răspuns utilizator avertizat