| Strepix a întrebat:

Am card de la bcr, cum pot trimite bani unei persoane online? Cu ce aplicatie? Dau funda, urgent!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Internet banking dar trebuie sa ai niste date la banca si sa primesti un username si o parola. Ulterior parola se schimba si username-ul ramane fix. Apoi trebuie sa-ti instalezi o aplicatie pe telefon sau direct pe PC (laptop).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din aplicatia de internet banking a bancii la care bineinteles ai deja cont dat de banca

| JicaContra a răspuns:

Aplicatii Revolut, Monese
in aplicatie bagi bani cu cardul
si apoi transferi in aplicatia persoanei respective

altfel, prin transfer bancar, dureaza pana la... 3 (TREI) zile!
iar aplicatia e aplicatia bancii, DACA ai internet banking SI internet banking... mobile

| Strepix explică:

Eu din România sa trimit tot in Romania, pe iban

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca ai internet banking la ei trebuie doar sa stii IBAN-ul persoanei catre care vrei sa trimiti banii.