| alexiaioana123 a întrebat:

Am cardul blocat de 7 zile la bt. Știe cineva dacă pot transfera bani între 2 carduri? (un card este pe numele meu și celalalt pe numele mamei)

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai contul blocat nu poti trimite nici un leu, mergi maine la banca cu cardul si buletinul si vezi ce ti vor spune fetele de la birou, ele te pot ajuta si sa transferi bani si sa deblochezi cardul.

33 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Banii se transfera intre conturi. Daca nu ai problema cu contul poti oricand face un transfer

| alexiaioana123 explică (pentru goguPatent):

Cum adică între conturi?

| alexiaioana123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am mers la banca dar nu am rezolvat nimic și mi-au zis sa aștept.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexiaioana123):

Asteapta ca dureaza sa il deblocheze, dar cum de l au blocat ce ai facut, ceva ai facut tu de au blocat contul, ai datorii la bancă? Ai cumparat ceva de pe internet si lor adica băncii i s-a parut ca este tranzactie suspecta si au blocat contul, fara sa fi facut tu ceva nu il blocau ei de nebuni.

| alexiaioana123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vrut sa scot bani și a apărut pe ecran "suma nu este corecta sau ceva de genu" și mi-a luat cardul.

| goguPatent a răspuns (pentru alexiaioana123):

Orice card este atasat unui cont bancar.
Tu nu transferi niciodata bani intre carduri ci intre conturile atasate cardurilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Ori ai gresit pinul ori ai bagat o suma mai mare, dar puteai da anulare si scoteai cardul, ai scos cardul din bancomat? Daca da incearca maine la alt bancomat tot banca transilvania fi atenta la pin, da i interogare sold ca sa i ti arate pe ecran suma disponibila si din suma disponibilă tu tastezi suma care ai nevoie, pe card trebuie sa i ti mai ramînă cel putin 5 lei, nu poti scoate toti, daca pe card soldul i ti arata 5.29 adica 5 lei nu poti scoate suma, vei astepta sfarsitul lunii sau data la care sti ca i ti vireaza banii, esti la scoala? Sau ai serviciu? Ce varsta ai? Cardul l ai scos din bancomat? sau este blocat in bancomat.

| alexiaioana123 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu daca cardul mai este în bancomat sau nu

| mihai69 a răspuns:

Banii nu sunt pe card, ci în cont. Evident că pot fi transferați dintr-un cont în altul. Indiferent dacă ai cardurile blocate sau nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexiaioana123):

Cum naiba nu stii, cardul trebuia scos din bancomat, tu nu ai cardul tau acasa in portofel? L ai lasat ca... in bancomat, trebuia atunci sa intrii in banca sa rogi o fata sa te ajute sa scoti cardul ca ele de aia stau la birou pe fund, sa ajute lumea nu sa se uite pe net. Maine mergi la banca unde ai lasat cardul si roaga le sa te ajute sa l scoti ca il gaseste careva si adio card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai ca in general voi astia tineri le aveti cu tehnologia nu sunte ti babe de la țara, esti din Bucuresti?

| alexiaioana123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bancomatul nu era lângă banca, era stradal. Și mi-a zis doamna de la banca ca cardul va fi trimis la Piatra după ce va fi scos din bancomat (nu înțeleg de ce trebuie trimis la Piatra)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Poate piatra neamt daca acolo locuiesti, deci nu ai ce sa mai faci ei au anulat cardul acum asteapta cel putin o luna nu il mai vezi. Daca ei se grabesc inainte de Paște sa ti l dea e mare lucru, dar bani pe el luna viitoare vei primii. Ce varsta ai? Astepti alocatia sau salariul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexiaioana123):

Ti l trimite pe adresa de domiciliu in cutia postala i ti vine.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Cardul il recuperezi de la bancă. Ai gresit pinul. La „suma nu e corecta sau fonduri insuficiente", nu ti se retine cardul. Nu poti scoate bani dar cardul iese din bancomat. Este ceva suspect, nu spui tot.

| alexiaioana123 explică (pentru anonim_4396):

Au întrat bani deja

| alexiaioana123 explică (pentru darrio2007):

Si eu cred ca e ceva suspect.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Ti-au intrat cu cardul blocat?

| alexiaioana123 explică (pentru darrio2007):

Da

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Si cum i-ai scos?

| alexiaioana123 explică (pentru darrio2007):

Nu i-am scos

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Si cum stii ca au intrat?

| alexiaioana123 explică (pentru darrio2007):

Am aplicație

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Ea a gresit pinul sunt sigur ca a introdus de mai multe ori un pin gresit si a blocat cardul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexiaioana123):

Deci banii îi poti scoate fara sa ai cardul la tine îi scoti de la banca dar platesti comision, daca tot ai bani pe card, mergi maine si roaga i sa ti deblocheze cardul ca avand bani ei pot te va costa dar il vei scoate din bancomat ele il vor debloca.

| alexiaioana123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc pentru tot!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexiaioana123):

Cu plăcere si mult succes

| darrio2007 a răspuns (pentru alexiaioana123):

Ok.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dar are aplicatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă