| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat o componenta de iPhone de pe olx pe care am dat 600 lei iar cand m-am dus la service gsm sa o monteze, cei de acolo mi au spus ca placa nu porneste. Am luat legatura cu vanzatorul care e minor, a raspns si a zis ca el a trimis o buna, ca nu are cum, ca el nu mi-a dat teapa. I am zis ca ma duc la politie iar el a zis, sa ma duc, pentru ca placa a fost buna. Credeti ca pot rezolva ceva cu politia? Pareri? Da, stiu nu o sa mai fiu naiv sa comand, de la necunoscuti

3 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Avand in vedere ca vanzatorul este minor, slabe sanse cu politia. Ca sa nu mentionez ca nu ai absolut nici o dovada ca placa a fost stricata cand ai primit-o. Imi pare rau dar nu prea ai ce face, multa bafta!

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Faptul e consumat. Sunt 2 posibile cauze:
1. Ala ti-a trimis o placa stricata si ti-a furat banii
2. Cei de la GSM au luat placa si ti-au pus p-asta stricata si au zis ca nu merge

N-ai ce sa faci cu politia ca nu exista dovezi clare si nici martori care sa confirme ca placa respectiva mergea. Poate ai noroc.....merita sa faci

| KRLL a răspuns (pentru RaduMihaiRadu):

Spui bine, dar daca ajuta cu ceva, as merge mai mult pe varianta a 2-a, de ce?
1. In mod normal, dupa ce primea banii, nu iti mai raspundea.
2.Fiind minor, se cam sperie de politie, iar el era bazat ca placa a fost buna, nu se temea de o eventuala reclamatie.
Nu stiu, nu cunosti placa de la baiat? o serie un nr ceva si vezi daca e aceeasi cu cea pusa de la cei de la gsm