| Mario997 a întrebat:

Am creat o firma de constructii cu toate actele in regula, dar ma puteti indruma cum sa iau lucrari..sa nu fie o firma pusa pe picioare degeaba va rog..sunt la inceput de drum

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din primavara ai sanse. Dar poti pune anunturi deja. Se caută, ai sanse.

| Marbea a răspuns:

Posteaza anunturi! Numai ca acum nu prea este de lucru, din primavara.

| Jitea a răspuns:

Fa un anunt, sau poate doua, daca iti permiti poti pune 3 anunti pe OLX ( Promovate, cu cate 21 de euro fiecare) asta este pentru o luna,crede-ma o sa sune telefonul si o sa prinzi lucrari. Acum depinde si in ce domeniu activeaza firma ta,daca sunteti specializati pe lucruri care se fac primavara-vara-toamna,te sfatuiesc sa nu iti faci anunturi aiurea, nu o sa te contacteze nimeni, uite spre exemplu eu, am o firma pentru Beton Amprentat, si astea se fac vara toamna si primavara, eu promovez 1-2 anunturi pe OLX cu 21 de euro fiecare anunt,detaliez frumos anuntul,pun cateva poze,fie de pe net,fie de la fata locului cu serviciul meu,un anunt simplu @ Beton Amprentat apoi selectez locatia unde execut lucrari,in cazul meu Bucuresti-Ilfov,pun anuntul pe OLX oriunde in zona asta ( o sa vezi acolo in meniu OLX) crede-ma este o solutie foarte buna,in schimb,daca firma ta este mare,si produce multi bani, iti poti face un cont de google ads (trebuie sa te duci la o persoana specializata, sa-ti cumpere un domeniu. com, apoi sa platesti host, lucrarea site-ului etc, apoi sa platesti lunar la google ads.iti poate explica astea un informaticial( faza 2 care ti-o explic eu, este ca atunci cand caut pe google, exemplu beton amprentat, o sa apara site-ul meu, www.betonamprentat.com ....gen...si acolo jos o sa apara mic cu verde @ AD, asta inseamna ca va fi indexat de google pe prima pagina, printre primele anunturi, insa chestia asta ( cea de a doua ) costa cel putin 40 de milioane lei vechi la inceput, apoi 10 milioane lei vechi saptamanal,insa aici este vorba de un alt nivel,o sa prinzi foarte multe lucrari,acum trebuie sa cercetezi si piata,si sa ai @ un pic de vrajeala cum s-ar zice,adica cand te suna omul sa stii exact ce oferi,sa nu te balbai,sa oferi date exacte, reduceri si tot ce trebuie, apoi tu ar trebui sa ii spui la final omului, @ Putem veni la fata locului complet gratuit pentru a vedea despre ce este vorba acolo la fata locului, si eventual o discutie de pret daca este cazul, pana atunci va las sa mai cautati pe internet, acum trebuie sa fi si tu creativ ce sa-ti zic.