| Petre25565 a întrebat:

Am cumpărat niște jocuri de pe google play și 3 dintre 5 am vândut și ar fi trebuit ca tot sa ajungă la 100 lei și acum îmi apare ca am de plătit 393 lei dar eu am dar refound la cele 3 jocuri. Ce pot face cu cei de la Orange ca au zis ca o sa îmi închidă TOT ABONAMENTUL

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Ați luat o mare țeapă din păcate, din partea lui Google Play! Când ați comandat cele 5 jocuri, trebuia să citiți cu atenție tot ce scria acolo referitor și la returul comenzii efectuate! Poate este o secțiune, unde chiar dacă îl returnezi ulterior, el tot te taxează ca atunci când l-ai cumpărat! Iar, cei de la Orange au dreptate, dacă de pe google play, ai bifat ✅ căsuța plății prin intermediul abonamentului! La Orange a venit factura, iar dacă nu plătiți, vă va închide abonamentul, dar vedeți că atunci când ați semnat la abonament, scrie și ce se întâmplă în astfel de situații, adică vă puteți trezi la biroul unui recuperator de creanțe! Mergeți la cel mai apropiat reprezentant Orange și încercați să lămuriți situația amiabil. Cereți posibilitatea de a plăti eșalonat această sumă, iar pe viitor nu mai achiziționați jocuri online!